Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Słuchajcie #oszukujo

Nie moge z głównego konta, a szkoda, bo wiem ze dodałoby to wiarygodności, niestety nie mam jaj by potem przyjmować krytyke jako ten słynny RENTIER :<

Niedawno dodałem ogłoszenie na mieszkanie i do części wspólnej (siłownia, bilard itp.) dodałem zdjęcia ze strony dewelopera. Napisał do mnie gościu, fotograf podający się z imienia i nazwiska, którego wygooglałem, ze jest rzeczywiście fotografem i grożący sądem. Po moim mailu, że przepraszam i usuwam zdjęcia, napisał, że to nie wystarczy i on ma zrzuty ekranu poświadczone notarialnie, że wykorzystałem bez praw autorskich jego zdjęcia i że mam przelać mu 500zł za to bezprawne użycie. I tutaj mi się dopiero lampka zapaliła. Poszukałem gościa na fb, napisałem i okazało się, że tak, on jest tym słynnym fotografem, ale takiego maila absolutnie nie napisał. Kombinujemy co dalej z tym zrobić. Bo co iść na policje? Nie mamy pomysłu, gość bardzo miły, zszkokowany, też mu sie nie podoba, że ktoś mu robi renome opętanego wyłudzacza. No i w sumie sugeruje mu by krecił aferę na wykopie, jakby co moge udostępnić jak dostanę od niego zgodę jego dane i te maile, które dostałem, ale on trochę (o dziwo) mało obeznany w internecie. I zanim podejme jakies kroki dalsze, to chciałem was tutaj ostrzec, bo domyślam się, że wielu ludzi po prostu daje się na to złapać, bo dla ludzi ktorzy maja mieszkanie na wynajem w miejscu gdzie sa jakies tam siłownie czy cos tam, raczej maja te 500zl zeby zaplacic, a same maile byly pisane w dosc profesjonalny acz mocno stanowczy sposób. Nie wiem. Co za #!$%@? akcja.

#oszustwo #nieruchomosci #wynajem #sprawadlauwagi



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
✨️ Autor wpisu (OP): No ale w sumie zastanów się po co ja to mogę robić xD nikogo nie oskarżam, po prostu jeśli ktoś z was albo waszych znajomych dostanie takiego maila, to niech zweryfikuje czy fotograf jest serio jego autorem, a nie jest to proba wyłudzenia hajsu. I tyle xD

@mirko_anonim: Może wyślij temu fejkowi zrzut ekranu wiadomości od prawdziwego fotografa, który jasno stwierdza, że ta wiadomość nie jest od niego i że ktoś się pod niego podszywa i że jak zapłaci Ci 500 zł to go nie zgłosisz na policje o oszustwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wypokpok - @mirko_anonim: Może wyślij temu fejkowi zrzut ekranu wiadomości od prawdzi...

źródło: rev

Pobierz