Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego deweloperzy marnują cenną przestrzeń przeznaczając na wysokość mieszkań ponad 2 metry? Powinno się wyznaczyć nowy standard i budować na maks 190. Ja mam akurat 190 cm więc mi to pasuje, a jak ktoś jest troszkę wyższy, to zawsze może się schylić. Dzięki takiej oszczędności może udałoby się zamiast 10 pięter budować 11 przy takiej samej wysokości bloku?
#koalicjadeweloperska #nieruchomosci
  • 47
Powinno się wyznaczyć nowy standard i budować na maks 190. Ja mam akurat 190 cm więc mi to pasuje


@lagomorph: Zapominasz o ledach, dodaj z 5cm co by głowy nie poparzyć
Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego deweloperzy marnują cenną przestrzeń przeznaczając na wysokość mieszkań ponad 2 metry? Powinno się wyznaczyć nowy standard i budować na maks 190. Ja mam akurat 190 cm więc mi to pasuje, a jak ktoś jest troszkę wyższy, to zawsze może się schylić. Dzięki takiej oszczędności m


@lagomorph: Spokojnie, jak się ograniczy ilość spozywanego mięsa i warzyw, to nie dość, że spadnie średni wzrost to spadnie także srednia
@lagomorph: 1.9m to i tak za wysoko. Można przecież zrobić na 1,5m... chodzenie na czworaka nie jest przecież aż tak uciążliwe a ile więcej mieszkań dałoby się zmieścić na tej samej działce zgodnie z MPZT xD
Chosen_Fox - @lagomorph: 1.9m to i tak za wysoko. Można przecież zrobić na 1,5m... ch...
@lagomorph: Dz.U.2022.0.1225 t.j. - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dział 3, Rozdział 5, ust 72
@pastibox uwierzy mi że byłem w takich mieszkaniach w nowych blokach gdzie normalnie powinna być wysoka piwnica a deweloper wpadł na pomysł że zrobi mieszkania. Co prawda mieszkasz trochę poniżej gruntu ale za to cena była 30% niższa
  • 0
dlaczego deweloperzy marnują cenną przestrzeń przeznaczając na wysokość mieszkań ponad 2 metry?


@lagomorph: dlatego że ponieważ niedługo będzie trzeba płacić za m^3, a nie za m^2.