Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na podstawie waszych, prac, waszych znajomych, lub waszych obserwacji: jakie stanowiska na etacie zarabiają więcej niż 10-15k na rękę w Warszawie?
Ja pracuję jako AML Compliance Expert i zarabiam 16 tys. brutto (ok. 11 na rękę) ale praktycznie już osiągnąłem szczyt swoich możliwości i ciężko mi przebić poprzeczkę zarobków, chyba że zostanę Managerem, ale bardzo ciężko jest awansować na takie stanowisko i rzadko kiedy pojawia się okazja. A nawet jaki taki manager nie mam opcji przebić 15k na rękę (około 22k brutto).
Większość moich znajomych, którzy zarabiają powyżej 13-15k na rękę to są programiści. Reszta ma tak naprawdę swoje biznesy. Ciekawi mnie w jakich branżach można zarabiać po 15k+, będąc na etacie, nie mając swojej działalności. Poza IT.
#pracbaza #pytanie #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
Poza IT.


@mirko_anonim: przemysł i energetyka ale do takich wynagrodzeń nie dochodzi się w 5 lat tylko w 10. Przynajmniej ma to taką zaletę, że w tych branżach jest zdecydowanie mniejszy % różowych niż w finansach i IT.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

jakie stanowiska na etacie zarabiają więcej niż 10-15k na rękę w Warszawie?


wiele jest takich zawodów. prawnicy, lekarze, marketingowcy, finanse/księgowość, trudno wymieć. oczywiście nie wszyscy, ci bardziej doświadczeni i w lepszych firmach. no i nie ograniczam tylko do UOP, przy wyższych zarobkach średnio się opłaca w tym kraju umowa o pracę.
  • Odpowiedz
przy wyższych zarobkach średnio się opłaca w tym kraju umowa o pracę.


@NieBojeSieMinusow: This. Jak ja czytam, że ktoś zgadza się na 5k składek na system, który nie działa to to już jest bardziej smutne niż śmieszne. Już opieka medyczna na subskrypcję się bardziej opłaca i do tego na b2b da radę wynegocjować dni przerwy w świadczeniu usług więc to nie tak, że masz mniej benefitów niż na uop.
  • Odpowiedz
Już opieka medyczna na subskrypcję się bardziej opłaca i do tego na b2b da radę wynegocjować dni przerwy w świadczeniu usług więc to nie tak, że masz mniej benefitów niż na uop.


@Pandillero: Dopóki nie uszkodzisz się poważnie w wypadku, nie dostaniesz raka, nie wylądujesz na OIOM itp. itd. Wtedy to jednak NFZ tylko wchodzi w grę faktycznie.

To znaczy, sam jestem na B2B ale widzę jakie przypadki losowe się zdarzają
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: bez sensu tak przeliczasz ile kto ma netto na rękę - bo jest ważne ile masz netto na rękę + ile realnie roboczogodzin musisz na to w miesiącu pracować + jaki masz poziom stresu

nie do porównania jest praca np. tatuatora czy glazurnika który może i te 15-20k w miesiącu zarobi vs programista senior / właściciel dobrego mocno pasywnego biznesu gdzie to mowa o poziomie stresu 7/10 do 3/10 i
  • Odpowiedz
This. Jak ja czytam, że ktoś zgadza się na 5k składek na system, który nie działa to to już jest bardziej smutne niż śmieszne. Już opieka medyczna na subskrypcję się bardziej opłaca i do tego na b2b da radę wynegocjować dni przerwy w świadczeniu usług więc to nie tak, że masz mniej benefitów niż na uop.


@Pandillero: głupie myślenie, znowu kolejny raz ktoś liczy tylko faktor netto - gdzie na UoP
  • Odpowiedz
przy wyższych zarobkach średnio się opłaca w tym kraju umowa o pracę.


@NieBojeSieMinusow: stanowiska menadżerskie w korpo nie pracują na b2b xd - tam są opcje na akcje normalnie + szereg benefitów i ułatwień pozapłacowych

chyba nie myślisz że menagerka czy dyrektorstwo w tych giga wielomiliardowych molochach międyznarodowych czy nawet naszych krajowych lecą na jdg jak programista co ma tam x3 średnią krajową ^^

nie ma takiej opcji, bo sama firma
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jak wyglądała twoja sciezka kariery? Sam teraz przechodzę z klepacza KYC-a na junior AML-a i zastanawia mnie to ze jestem jednym z niewielu ktory nie ma wyksztalcenia prawniczego, tylko ekonomiczne, wokol ciebie patrząc, CAMS czy podyplomowka z AML starczą na normalny rozwoj czy bez wyksztalcenia kierunkowego szybko stad uciekac bo sie zaraz na 8000 brutto zatrzymam?

  • Odpowiedz
@Dietetyq: nieee, normalne duże firmy co mają w polska kilka k pracowników, a na świecie kilkaset k zatrudniają takich szeregowych managerów i dyrektorów na B2B.
A C-level ma czasem wynagrodzenie stałe przez swoją spółkę consultingową, można sobie w sprawozdaniach o wynagrodzeniach spółek z giełdy podejrzeć.
  • Odpowiedz