Wpis z mikrobloga

@Ukrofilek: No i w którym miejscu oni nie mają racji? Pomijam odwoływanie się do czasów komunizmu albo IIWŚ bo to głupota akurat ale gdzie w innym miejscu oni się mylą? Zresztą prezes Sii Grégoire Nitot z tego samego powodu otworzył polski oddział: bo taniej jest zatrudnić Polaka i do tego prawa pracownicze są u nas słabsze niż we Francji. Nie uwłaczałoby ci to jakbyś pracował na niemiecki kapitał i dostawał za
@Pandillero @Ukrofilek to dlaczego opoka polskości, patriotyzmu i wszelkich wartości, czyli polski przedsiębiorca nie zapłaci tyle by ludzie nie chcieli pracować u Niemca na magazynie? Dlaczego nie załatwi lepszych warunków by być konkurencyjny dla polskiego pracownika?
@Pandillero: w każdym. Nowe miejsca pracy, inwestycje zagraniczne to jeden z filarów zwiększania dobrobytu polski.. nawet nie mam chyba ochoty odpowiadać na takie bzdury xD Może odwołam się do twojego prostego, chłopskiego rozumowania: HUR DUR POLIAK BĘDZIE MNIEJ ZARABIAŁ NIŻ NIEMIEC - CH*&J, że niemiec nie będzie miał tej pracy, a polak tak.
@Hrjk: czegoś nie zrozumiałeś. Z posta OPa wynika, że Hans dla jakiejś najpewniej oszczędności otwiera magazyn w Polsce a nie u siebie.

Dlaczego nie załatwi lepszych warunków by być konkurencyjny dla polskiego pracownika?


@Hrjk: Nawet jak mielibyśmy zakładać, że sytuacja jest inna niż w poście i teoretyzujemy tak jak mówisz to z prostego powodu: bo znajdzie się mnóstwo Polaków alimenciarzy, dłużników, dzieciorobów, alkoholików albo hazardzistów, których sytuacja finansowa zmusiła do
@Ukrofilek: I tak i nie. Mamy kapitalizm od 35 lat, a gdzie jest jakaś polska korporacja ( nie państwowa) z biznesem poza granicami naszego kraju? Po tylu latach powinniśmy już mieć kilka jak nie kilkanaście, a co mamy? CDPR tylko. NIe ma żadnego problemu że Niemiec stawia magazyny z blachy falistej w Polsce, jesli Polak stawia podobne w Niemczech. Prosze mnie też poprawic jesli się mylę, ale czy Polska nie jest
@Ukrofilek: No właśnie o tym mówię, 35 lat to wystarczający czas żeby zbudować zasoby kapitałowe pozwalające na zagraniczne ekspansje. Niestety to się nie stało, pytanie dlaczego?

Jest kilka przykładów jak np CCC czy Pepco które można spotkać w Chorwacji czy Hiszpanii.


@Ukrofilek: Po pierwsze nie chodziło mi o Polskie firmy które maja jakiś punkt sprzedażowy zagranicą, to akurat żaden wyczyn. Chodzilo mi o Polskie międzynarodowe korporacje w stylu Jeronimo-Martins, Bayer,