Wpis z mikrobloga

pare dni temu mi wyskoczyło coś takiego na koncie w banku #bnp

póki co olałem, to jakieś widzimisie banku, nowa dyrektywa unijna czy co?

oni sie tą informacją dzielą z #urzadskarbowy ?

można to olać czy trzeba podać swoje prawdziwe źródła dochodów, trzeba to potem udokumentować czy można wpisać cokolwiek i sie odczepią?

#bnpparibas #banki #finanse #prawo #pytanie #pytaniedoeksperta #pieniadze
Ksemidesdelos - pare dni temu mi wyskoczyło coś takiego na koncie w banku #bnp

póki ...

źródło: bank_pyta_o_zrodlo_dochodow

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

można to olać czy trzeba podać swoje prawdziwe źródła dochodów, trzeba to potem udokumentować czy można wpisać cokolwiek i sie odczepią?


@Ksemidesdelos: jak olejesz albo wpiszesz cokolwiek ryzykujesz blokadą konta/rozwiązaniem umowy.

Dyrektywa AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC. Obowiązują w PL od lat.
  • Odpowiedz
Dyrektywa AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC. Obowiązują w PL od lat.


@gomjeden: to czemu na innym koncie w innym banku mi to nigdy nie wyskoczylo a mam tam konto ze 20 lat a w BNP dopiero teraz pomimo ze tez juz ładnych kilka lat mam tam konto
  • Odpowiedz
to czemu na innym koncie w innym banku mi to nigdy nie wyskoczylo a mam tam konto ze 20 lat


@Ksemidesdelos: Widocznie są bardziej dociekliwi niż pozostałe banki.

a w BNP dopiero teraz pomimo ze tez juz ładnych kilka lat mam tam konto


Mnie BNP prosiło o to już dobre dwa lata temu.
  • Odpowiedz
poprostu trzeba zadeklarowac ze pracujesz i tyle


@rtg_: i na tym koniec pytań? nie bedą chcieli żadnych umów/dokumentów? skoro pieniadze na tym koncie sie pojawiają kiedy przelewam na nie z innego swojego konta
  • Odpowiedz
@ziomus13: millenium ani Alior nie pytały mnie. To jest żałosna nadgorliwość.
Rozumiem jak bym miał na koncie kilkanaście baniek z d--y, a nie 200 zł.
Ciotka miała zapomniane konto w Santander gdzie było parę groszy, wpłaciła tam pół stówki, i nagle po jakimś tam czasie pytanie o hajs.
No bez k---a jaj.
  • Odpowiedz
@rtg_: @Matpiotr no ja na tym koncie mam miewam max kilka tysięcy bo z niego tylko opłacam rachunki bo mam w nim przelewy bez prowizji wiec nie wiem jakbym miał prać pieniądze czy wspierać terroryzm opłacając rachunki za internet, prąd, czy podatki od nieruchomości
  • Odpowiedz