Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo

Mireczki - jak się umówić na oddawanie białych krwinek metodą leukaferezy? Babka w rejestracji była zaskoczona że chcę to w ogóle oddawać, że to musi być skierowanie od lekarza, sprawdzana zgodność z odbiorcą etc. Prawie jak donacja szpiku - ale na stronach RCKiK nie ma żadnych specjalnych wymagań ani wytycznych.

Kiedyś po prostu się wchodziło i oddawało te krwinki, trwa to długo ale nie było specjalnej ścieżki przecież.
  • 6
@Maglite: No ale chciałbym wiedzieć z czego to wynika, bo nigdzie to nie jest napisane. Jaki lekarz na to kieruje? Jaka zgodność? Na szpik jest fundacja DKMS, w której jestem zapisany ale na krwinki białe nic nie ma, a oddać też nie można mimo że jest ustawa która na to pozwala xd
@PfefferWerfer żeby umówić się na białe krwinki, musisz poczekać na wezwanie z centrum, że znalazł się biorca ze zgodnością grupową. To lekarz z RCKiK kieruje na leukaferezę. Nie pobiera się ich na zapas "w razie W", to nie osocze, preparaty leukocytowe są przygotowane pod konkretnego biorcę i zużywane niemal natychmiast. Jeżeli na stronie RCKiK nie masz o tym informacji, napisz do nich mail, że wymaga to uzupełnienia. Swoją drogą - gdzie i
Swoją drogą - gdzie i kiedy można było oddawać białe krwinki z marszu?


@Temeris: Tak mi powiedziała w rejestracji, że kiedyś pobierali normalnie jak całą resztę ale już nie.

musisz poczekać na wezwanie z centrum, że znalazł się biorca ze zgodnością grupową. To lekarz z RCKiK kieruje na leukaferezę


@Temeris: Skąd lekarz będzie wiedział że mam zgodność? Mają zrobione profile wszystkich dawców oddających krew?

Z koncentratem krwinek czerwonych jest tak