Wpis z mikrobloga

@Kakaladze to nie jest śmieszne, germanizacja postępuje w zatrważającym tempie. Wczoraj wujek miał w kojcu owczarka podhalańskiego, a dzisiaj wstaje, a tam owczarek niemiecki typu wilczur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@Redbulltabak Te wspólne patrole (zwróć uwagę że jest polski napis) zazwyczaj wspólnie patrolują granicę w okolicy Szczecina.

Czemu znaleźli się w centrum? Nie wiem ale na granicy to znany widok
  • Odpowiedz
@Kakaladze no ok, dlatego wspomniałem o Zgorzelcu czy Cieszynie, miastach granicznych. Szczecin na granicy nie leży, z tego co wiedziałem, ale dla pewności rzuciłem okiem na mapę xD. No, ale dalej nie wiem i zastanawia mnie co oni tam robią
  • Odpowiedz
  • 4
@Redbulltabak Ale jednak do granicy masz 15min samochodem, więc bezpośrednio przy granicy może nie ale jest dość blisko.

Dlatego mnie tak ten widok nie zdziwił, ale całkiem rozbawił przez ostatnie zamieszanie w kraju ( ͡º ͜ʖ͡º). Lata temu widziałem też w okolicy ku słońcu taki radiowóz.
  • Odpowiedz
@Kakaladze:

Ale jednak do granicy masz 15min samochodem

co ma centrum Szczecina do granicy? co ma tam niby robić ten wspólny patrol, kotrolować 10 niemieckich turystów - to się kupy nie trzyma.
  • Odpowiedz
  • 16
@krupkka to, że Szczecin jest dużym miastem przy granicy, takie same patrole z polskimi radiowozami spotkasz też kilkanaście km od granicy po stronie niemieckiej. Taka współpraca służb trwa już od lat, szukacie dziury w całym xd jak to wykopki
  • Odpowiedz
  • 2
@krupkka Nie wiem co robi, średnio mnie to w sumie interesuje nawet.

Jednak wiem że polska policja z niemiecką współpracuje z niemiecką w obrębie Szczecina, więc pewnie coś się stało że musieli się tu znaleźć. Nie doszukiwał bym się wielkich teorii spiskowych.

Zresztą nawet szybki google i news z zeszłego roku o współpracy wzajemnej służb w miastach w okolicy granicy.

https://konkret24.tvn24.pl/polska/policja-w-polskim-szczecinie-samochody-zatrzymuje-niemiecka-policja-tak-ale-st6896586
  • Odpowiedz
@Dominek:

to, że Szczecin jest dużym miastem przy granicy

dzięki za wytłumaczenie niczego. co z tego, jaki jest sens, co mają niby oni robić w Szczecinie? daj mi jakiś jeden przykład, może być nawet taki z siedzenia
  • Odpowiedz
@krupkka ale po co mam ci dawać przykład? Miasto przy granicy to i patrole są wspólne? Co w tym jest dziwnego? Xd na tym polega współpraca międzynarodowa
  • Odpowiedz