Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #motoryzacja #pomocy

Hey.

Wyskoczyłem do sklepu, ze samochodem wszystko było git. wracam z zakupami, wkładam kluczyk do stacyjki i... pełny luz na kluczyku — nie ma tego charakterystycznego oporu. Oczywiście nic się nie włącza, nie kręci, martwy.

Kluczyk też nie odbija w taki charakterystyczny sposób. Tzn. nie wraca na swoje miejsce.

Sądzę, że siadła stacyjka. Orientacyjnie jaki koszt wymiany? To stary samochód.
  • 17
  • 0
@r5678:

Mówisz? Tak jakby nie było sprężynki w środku, #!$%@?. Jeszcze auto pod sklepem zostało, bo gdyby było pod domem to nie wiem, może sam bym spróbował ogarnąć...

Jak w ogóle zapalić to auto teraz? Jest opcja?
  • 0
@Vegasik69:

Te stacyjki są wszystkie dokładnie te same w każdym 20-letnim VW, BMW i Seacie.

#!$%@? nie robiłem nic nadzwyczajnego. W sumie rzadko użytkuję ten samochód, nie #!$%@? tym kluczykiem jak oszołom jakiś. Normalnie zajechałem pod sklep, wyszedłem, zrobiłem zakupy i... no #!$%@? nic tym kluczkiem nie dźgałem tam w środku.
@Vegasik69: czemu wyczyn? w np oplach astrach g leciały na potęgę.

Jak w ogóle zapalić to auto teraz? Jest opcja?


@Thorrand: a jak będziesz skręcał? blokada kierownicy przecież jest aktywna w takiej sytuacji. to musi fachowiec przyjechać na miejscu zrobić. albo laweta.
  • 0
@sizzln:

miewałeś zawieszone inne klucze poza tym z samochodu na kółku?


Tak, wiem o co Ci chodzi... ale nie. Nie mam żadnych gówien, które by obciążały... nic z tych rzeczy :(

@r5678

a jak będziesz skręcał? blokada kierownicy przecież jest aktywna w takiej sytuacji. to musi fachowiec przyjechać na miejscu zrobić. albo laweta.


Co jest jaka blokada... już przepchałem ten samochód, żeby było pod lawetę. Normalnie mogę kierownicą kręcić. Kluczyk wchodzi
@Thorrand: Zależy jaki samochód
Ale w starszych wystarczy że zdejmiesz plastiki za kierownicą i będziesz widzieć kostkę stacyjki. Odkrecasz ją małym płaskim wkrętakiem i normalnie ją przekręcasz żeby uruchomić samochód.

Pewnie pękł Ci trzpień w środku stacyjki. A to już sporo zabawy, bo trzeba ściągać kierownicę itp.

Jak z kostki nie da się uruchomić to masz już winowajcę. A kostka kosztuje parę groszy na olx albo allegro.

Jeśli kluczyk w stacyjce
Raczej element w którym znajduje się sprężynka ;D


@Thorrand: to pewnie na kostce stacyjki się skończy bo w vagach golf 4 Passat b5 to często padają i w nich jest sprężynka.