Wpis z mikrobloga

@elLimon: sam sobie odpowiedziałeś w pytaniu. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego [MPZP] jest prawem lokalnym. A więc takie jest prawo. Co można dodać? Tak samo jak nie można jeździć autem powyżej 0.2 promila. Prawo jest umową społeczną, którą Państwo przy pomocy przymusu stosuje. Proste!
Kurczę co ja mam Ci wyjaśnić? MPZP jest prawem i obowiązuje wobec wszystkich. A to że sąsiad może mieć dach płaski a Ty nie. To takie są zasady. Państwo to jest kraj wolnych ludzi poddawanych przymusowi państwowemu . Co mogę dodać?
@elLimon: bo to budynki o innym zastosowaniu. Tyle. W innych krajach masz nawet powiedziane jakiego koloru masz mieć okna. Jeżeli okolica ma nie wyglądać jak gówno, to niestety nie moze byc tak, że każdy buduje w caly swiat. Dlatego m.im Szwajcaria i Austria albo Bawaria są bardzo ładne, a Małopolska wygląda jak wymiociny
@elLimon: biorąc pod uwagę chociażby różnice w funkcjach takich obiektów jak wymieniłeś, to stwierdzam że prawdopodobnie leżą na innej karcie terenu