Wpis z mikrobloga

To daje do myślenia w jakim świecie żyjemy

Według:Department of Housing and Urban Development (urząd do spraw rozwoju budownictwa miejskiego i gospodarki przestrzennej ) potrzeba 20 miliardów dolarów aby pozbyć się problemu bezdomności
Przecież dali naszym sąsiadom 8 razy więcej na zbrojenie,pomoc humanitarną

Nie gardzę ich pomocą,ale uważam że najważniejsi są lokalni a pożniej można myśleć o zapomogach
A tymczasem swoi czekają do banków żywności po pomoc.Teraz ta kwota (20 MLD.) znacznie wzrośnie przez inwazje jaką zafundował Biden ze swoja szajką
Wyobrażacie sobie co by było jak bym to napisał powiedzmy rok temu?

#gielda #polityka #ekonomia #finanse #usa
Questorius - To daje do myślenia w jakim świecie żyjemy

Według:Department of Housing...

źródło: Zrzut ekranu (155)

Pobierz
  • 16
@Questorius: jak kupisz bezdomnym mieszkania to oni popadną w długi i je sprzedadzą, to tak nie działa że starczy obliczyć ilość bezdomnych razy koszt budowy mieszkania. Średnie IQ wśród bezdomnych to 85
@tyrytyty:
Niekoniecznie.Obecnie na ulicy ląduje masa pracowitych osób,co maja plany marzenia - mieszkają w samochodach i normalnie chodzą do pracy
Po prostu rachunki są za wysokie- inflacja zrobiła swoje ( tzn,dodruk pieniędzy,teraz mamy tego skutki)

Oczywiście jest dużo osobników o jakich piszesz,ale w tej sytuacji gospodarczej nie można wszystkich wrzucać do tego samego worka
@tyrytyty:
To lepiej przeczytaj co napisałaś.Jeszcze raz Ci mówię,że tak nie jest -jest bardzo dużo osób,które przytłoczyły rachunki,raty,wszechobecna drożyzna-biją rekordy jeśli chodzi o długi na kartach kredytowych.
Chyba,że oglądasz te bajki,szambo z Hollywood i masz zakrzywiony obraz świata

Wpisz sobie tą frazę i wymyśl obojętnie jakie miasto w USA i zobaczysz ceny to może coś Ci zaświta,że to jest nie do ogarnięcia

How much is average rent in New York?
As
@Questorius: średni czynsz $3600 przy średnich miesięcznych dochodach Europejczyków $104 000 / 12 = $8700

Nawet jakby przeskalować o rozmiar gospodarstwa to i tak by nie było jakoś dramatycznie inaczej niż w reszcie europejskiego #!$%@?

Produktywni, pracowici ludzie po prostu nie są bezdomni
tyrytyty - @Questorius: średni czynsz $3600 przy średnich miesięcznych dochodach Euro...

źródło: twitter

Pobierz
@tyrytyty:
Dalej swoje

As of 2023, the average salary in the USA varies largely across industries, job positions, age groups, levels of experience, and educational backgrounds. However, the average salary nationwide in the US, according to Forbes, is $59,428.
PS
No mówię,że się naoglądałaś Hollywood,czy Neflixa
Nie uważasz że średnia przychodu Europejczyków na poziomie 8700$ jest przesadzona?
Czy wszyscy w UE są informatykami,czy jak?
@zjadlbym_kebaba:
Zgadzam się co z tego że ogarniesz dach nad głową jak np. nie będzie pracy dla takich osobników
Ale 20 miliardów to jest nic,co potrafią wydać jak wprowadzają demokracje w kolejnych krajach

Swoja drogą ja nie jestem za żadnym rozdawnictwem,ale skoro bawią się w altruistów to tam ta pomoc powinna iść jako pierwsza
Nie uważasz że średnia przychodu Europejczyków na poziomie 8700$ jest przesadzona?


@Questorius: no nie, przecież masz tam podane źrodło

Czy wszyscy w UE są informatykami,czy jak?


Nie wiem kim są (i chyba chodzi o USA nie UE), wiem że amerykańska agencja rządowa podaje estymacje dochodów z podziałem na rasę i nie widzę powodu by wielce wątpić w ich trafność. To przecież logiczne że średnia pensja w jednej z największych metropolii wśród
skoro bawią się w altruistów to tam ta pomoc powinna iść jako pierwsza


@Questorius: Idzie, przecież Ukraina nie dostała 40 mld gotówy na palecie, tylko to głównie jest w sprzęcie, które produkują amerykańskie firmy zapewniając ludziom prace i dzięki temu dach nad głową i takie coś bardziej walczy z bezdomnością niż budowanie domów dla meneli tylko po to, żeby po miesiącu był z niego crackhouse
@zjadlbym_kebaba:
Przecież wiem na to się składa wszystko,broń,leki-generalnie pomoc humanitarna
To mamy inne poglądy
Ja tam wole wybudować np.na miejscu pól golfowych (przepiękne tereny) domy niż wysyłać siano do tej potężnej prali pieniędzy

Z drugiej strony można powiedzieć,że za każdym razem jak wprowadzają *demokracje to wiesz co się dzieje z tymi co im pomagają w tych planach.Nic,są pozostawieni sobie z kalectwem i porytą głową
Pomagasz innym a swoich wprowadzasz w choroby,kalectwa,bezdomność
Ja tam wole wybudować np.na miejscu pól golfowych (przepiękne tereny) domy niż wysyłać siano do tej potężnej prali pieniędzy


@Questorius: Możesz woleć co chcesz, ale jakby nie wysyłali pieniędzy do "tej potężnej pralni pięniedzy" to miałbyś 1163 km granicy z ruską armią
@zjadlbym_kebaba:
Przysięgam,że wiedziałem że to napiszesz
W sumie to liczyłem coś w stylu dobra to czekaj aż ruskie przyjadą (nie mówię,że tak nie będzie,bo jest wszystko możliwe)

Słuchasz tej propagandy
Stary co jest zaplanowane to jest zaplanowane i nic z tym nie zrobisz
Uważasz że ruska propaganda jest gorsza od naszej brukselskiej?
Jeden uj

Gardzę zachodem i wschodem-wszystko jest stworzone stricte pod łupienie podatników,niszczenie mocy nabywczej pieniądza,wprowadzanie w długi ( system