Wpis z mikrobloga

Wypisz-wymaluj całe korposzczurostwo z dużych miast, co żyje na pokaz, mieszkając w klitkach deweloperskich i zaakceptuje nawet burgera za 70 zł, bo nie chcą pokazać, że ich nie stać xD Typ zarabia 4-5k, ma bullshit job, ale musi wydać 150 zł w weekend na kolorowe drinki i ramen, bo coś od życia się należy, a innych hobby poza pokazywaniem się w knajpie nie ma xD

Tymczasem rolnik na wsi co ma X hektarów, ciągnik, kombajn i duże dochody, śmiga w ciuchach z sieciowek, w weekend pogra w piłkę z kolegami, pojedzie na ryby nad jeziorko i zrobi ognisko z kiełbaskami dla znajomych.

I piszę to jako osoba, co mieszka w dużym mieście łącznie kilka lat i pochodzi z mniejszego. Znam mnostwo osob ze wsi, malych miast i duzych i ci ostatni sa najmniej szczesliwi jak na nich patrzę.
Roboty. Czuć różnicę.

#pracbaza #korposwiat #heheszki #patologiazmiasta #bekazpodludzi
Kopyto96 - Wypisz-wymaluj całe korposzczurostwo z dużych miast, co żyje na pokaz, mie...

źródło: Screenshot_20240126_154330_Facebook

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Kopyto96: skąd wy bierzecie takie towarzystwo? U mnie w zespole w korpo ludzie w wieku 25-30 są normalni, nikt nie kupuje niczego na pokaz, nie mamy oporów, żeby powiedzieć, że coś jest za drogie i nas nie stać. Mam wrażenie, że trzeba się w jakimś bardzo specyficznym środowisku obracać, żeby takich ludzi poznać, bo ja szczerze mówiąc nie znam nikogo takiego, ani ze szkoły, ani ze studiów, ani z roboty.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Akurat na wsi też ludzie nie lepsi, jak np sobie budują zamki w stylu lata 90 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale udawanie że jest się bogatszym niż się jest to w ostatnim czasie sport narodowy.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Wiem że odpowiadam na baita i to naprawdę żałosnego ale niech Ci będzie. To właśnie wieśniaki na wsiach jedyne rozrywki jakie mają to chlanie pod sklepem albo chlanie za stodołą. Ludzie z miasta mają dziesiątki możliwości spędzenia wolnego czasu i chętnie z nich korzystają. Łyżwy, kino, muzeum, kręgle, siłownia, gokarty, teatr, wystawy itd.
  • Odpowiedz
  • 1
@Saddam_Husajn: Jak nie masz auta i miasta blisko to moze i tak. Albo jak nie masz znajomych.

Za to wies na obrzeżach średniego miasta (80-150k) jest dużo lepszym miejscem do życia niż deweloperskie osiedle na zadupiu Trojmiasta
  • Odpowiedz
Ludzie z miasta mają dziesiątki możliwości spędzenia wolnego czasu i chętnie z nich korzystają. Łyżwy, kino, muzeum, kręgle, siłownia, gokarty, teatr, wystawy itd.


@Saddam_Husajn: i najczesciej to co wypisales konczy sie chlaniem
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Ale bol dupy xD nie wiem skad to wzieles? Rolnicy teraz zyja lepiej niz niejeden miastowy i oni to dopiero lubia sie pokazac. Jakies chore stereotypy masz.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Nie ogarniam takiego gadania na ludzi z miasta. :D Urodziłem się w Warszawie, mieszkam w domu z podwórkiem a jedyna moja rozrzutność to taka, że kupię sobie czasem więcej wołowinki na burgery ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, nie mam kredytu nad głową.
Nie porównuję się do ludzie ze wsi czy innych z miasta, bo mam w dupie jak inni żyją. Po co w ogóle takie gadanie
  • Odpowiedz
@Kopyto96 takich ludzi jest bardzo mało ale jednak są, mój kuzyn wrzuca na instagrama że chodzi do topowych knajp sushi w Warszawie a potem prosi swoją młodszą siostrę o pieniądze bo jemu się skończyły ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i to jaranie się że jakiś ceo jego korpo który by nawet na niego nie napluł macewoj jacht, kogo to obchodzi?
  • Odpowiedz
żyje na pokaz

@Kopyto96: życie na pokaz to mit. Ludzie chcą po prostu podnosić jakość swojego życia: zamieszkać w ładniejszym, większym domu, kupić wygodniejsze i bezpieczejsze auto, odpocząć na urlopie w bardziej komfortowych warunkach itp.
  • Odpowiedz
@cutecatboy: serio nie znasz żadnego debila który kupił iPhone na kredyt?! :-D u mojej żony w urzędzie mnóstwo jest mlodych dziewczyn, u których podstawa to jest funkcja PayPo czyli płatności odroczone. I nie kupują za to jajek czy masła tylko paznokcie i sztuczne rzęsy, albo buty czy torebki. Wydają kasę której nie mają.
  • Odpowiedz