Wpis z mikrobloga

mirki, ma ktoś z was #nieruchomosci w jakimś cieplejszym kraju UE (#hiszpania #portugalia #grecja #cypr #wlochy) lub zna kogoś kto siedzi w temacie takich mieszkań? Z wiekiem coraz bardziej męczy mnie ta szarówa w okresie listopad-grudzień, a fajnie byłoby gdzieś przesiedzieć, gdzie chociaż słońce dochodzi. Myślę nawet nad taką kawalerką, najlepiej z jakimś sensownym połączeniem z lotniska/dużego miasta.
  • 34
  • Odpowiedz
polecam las palmas (gran canaria) 380tys mieszkancow a aglomeracja 600 wiec nudy nie ma, mieszkania w cenie polskich, plaza blisko, knajpy komunikacja lekarz sklepy, wszystko jest, a jak ci sie morze znudzi to 20km dalej masz gory
lotnisko tez 20km
26 stopni teraz, zwykle 22-23
temperatura wody 22, uprzejmi ludzie, czego chciec wiecej
ps 4 kawy, 2 kanapki i sernik w barze dla lokalesow 8,5 euro...
tylko z czego tam zyć...
  • Odpowiedz
@Onbezwasa: Kluczowym zdaniem jest: brak możliwości finansowania przez bank. Znaczy to, że lokal albo jest zajęty przez kogoś, albo nie ma pełnej (a czasami żadnej) dokumentacji. Bank nie sfinansuje takiego zakupu.
  • Odpowiedz
@Onbezwasa: Zanim się rozwinę, muszę coś napisać:
Nie zajmowałem się nigdy obrotem nieruchomościami i nie jestem profesjonalistą w tym względzie. Pytasz o mieszkania, a ja nawet jak szukałem czegoś dla siebie, czy dla znajomych, zwracałem uwagę tylko na domy. Podesłałem Ci linka do Idealisty (największy tutejszy portal, zawierający oferty także biur nieruchomości) i tak jak Ty, zobaczyłem te ceny po raz pierwszy. Dlatego jakąkolwiek moją opinię traktuj jako opinię laika,
  • Odpowiedz
@bezzebna_modliszka: my oglądaliśmy trochę w Hiszpanii. Założyliśmy, że nie interesuje nas wybrzeże bo zimą wymiera, ale żeby nie było pustyni - chcemy jakąś rzekę. Trochę utknęliśmy bo też szukamy na zimę więc naszym warunkiem było ogrzewanie i niezłe ocieplenie i to warunek trudny do spełnienia jak się człowiek chce trzymać budżetu polskiego. I trochę nasz entuzjazm ostudziło to, że w większości miast powietrze zimą gorsze niż na Śląsku, grzeją się
  • Odpowiedz
@Grancan: nie no, Gran Canaria, to tylko piach, tak jakby się żyło na marsie, gorzej jest chyba tylko na Fuercie, z wysp tam to tylko Teneryfa i może Palma od drugiej strony wulkanu
  • Odpowiedz