Wpis z mikrobloga

mirki, ma ktoś z was #nieruchomosci w jakimś cieplejszym kraju UE (#hiszpania #portugalia #grecja #cypr #wlochy) lub zna kogoś kto siedzi w temacie takich mieszkań? Z wiekiem coraz bardziej męczy mnie ta szarówa w okresie listopad-grudzień, a fajnie byłoby gdzieś przesiedzieć, gdzie chociaż słońce dochodzi. Myślę nawet nad taką kawalerką, najlepiej z jakimś sensownym połączeniem z lotniska/dużego miasta.
  • 34
  • Odpowiedz
@Onbezwasa: @bezzebna_modliszka pytanie też, czego się oczekuje - jeśli wystarczą skromne warunki to w tych miejscowościach turystycznych można mieć zimą jakieś airbnb skromne za 2.500 zł/tydzień, to mnie trochę zniechęca do zakupu - bo jak się policzy remonty, czynsz, podatek - to może się okazać, że taniej siedzieć co roku dwa miesiące w takim airbnb ;)
  • Odpowiedz
@Onbezwasa: @bezzebna_modliszka:
Powracam z krótkim podsumowaniem.
1. Ceny na wyspach są wyższe niż w Hiszpanii kontynentalnej.
Jako laik nie prowadzę statystyk, ale w moim odczuciu przez ostatnie dziesięć lat zmniejszyła się dostępność i można mówić o dużym wzroście.
W tym czasie o wiele bardziej wzrosły ceny w Polsce, stąd wrażenie, że tu jest taniej. Ale relatywnie, faktycznie można znaleźć oferty, które wydają się okazyjne. Nie mam co tego rozwijać, każdy może poszukać coś na idealista.com.
2. Do podanych cen należy podać niemałe koszty pośrednie (m.inn. wysokie podatki od zakupu, opłaty notarialne, opłaty dla pośrednika etc.). Każde solidne biuro pośrednictwa powinno bardzo dokładnie podać te koszty.
  • Odpowiedz