Wpis z mikrobloga

Protest przeciwko badaniom technicznym motocykli się nasila. Teraz bojkotowane są te stacje, które wyraziły chęć przeprowadzania BT, całe listy są w internecie.
la Mutuelle des Motards, największa ubezpieczalnia dla motocyklistów przypomniała, że ubezpieczenie działa, bez względu na to czy motocykl ma ważne badanie czy nie.

* "Chcesz skontrolować mój motocykl? Nie zobaczysz już mojego samochodu"

#motocykle #motoryzacja #francja #protest
PiotrFr - Protest przeciwko badaniom technicznym motocykli się nasila. Teraz bojkotow...

źródło: IMG_20240125_185630

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrFr: wtf, właśnie motocykle tym bardziej powinny mieć bo na dwóch kółkach łatwiej się r------ć, tyle że mniejsze szkody dookoła wyrządzisz xD
  • Odpowiedz
  • 1
@oreze: ale co to ma do obowiązkowych badań technicznych? Każdy dba o swój sprzęt.
Najlepsze jest to, że wg statystyk brd nie ma wypadków spowodowanych stanem technicznym xD
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon:

bardziej chyba chodzi o sprawdzenie czy nie ma za głośnego wydechu i podgiętej tablicy


No, jak wiemy badanie techniczne raz na dwa lata temu zapobiegnie xD
Btw tablice wszyscy mają plastikowe, ciężko zgiąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@majk_emigrant:

czemu niby mają nie mieć?


Bo nic nie wskazuje żeby była taka potrzeba. Chodzi tylko o wyciągnie kasy.
Pewnie to zupełny przypadek, że z tym pomysłem wyszła i cały czas cisnęła Dekra. Zupełny przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PiotrFr: a może coś, co nie wymaga zbierania danych w postaci rejestracji konta?

A przede wszystkim może badanie, które nie było zrobione około 15 lat temu, gdzie panowały kompletnie inne technologie i gdzie do używania motocykla wymagano umiejętności, a nie zrzucano bezpieczeństwo na systemy (np. Dopiero od od 2016 ABS jest obowiązkowym wyposażeniem motocykla).
  • Odpowiedz
  • 0
@fms9: tak nie ma takiej potrzeby, i potwierdzają to statystki.
Gratuluję kumuszej mentalności, na wszystko musi być nakaz i kara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego też zasuwasz co rok zapłacić za obejrzenie opon, w jednym z 4 krajów UE xD
  • Odpowiedz
A może użyj Googla? Jest tego dużo.


@PiotrFr: ale to Ty dzwonisz pisząc, że nie ma potrzeby robienia przeglądanie mając żadnych statystyk, a jak się Ciebie pyta o dane to wrzucasz na szybko wygooglowany artykuł sprzed 15 lat.
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek: mogę dać masę francuskich źródeł, ale jak przerasta korzystanie z Googla to język też będzie problemem.

artykuł sprzed 15 lat.


Przecież wy p---------e, że jest niezbędne, więc pewnie masz jakieś źródło na to. Masz, prawda?
  • Odpowiedz
@fms9 @MrDracek

Nie odpowiedziałeś na pytanie: czemu niby mają nie mieć?


@majk_emigrant: może ja odpowiem - jako wieloletni nałogowy miłośnik motocykli w liczbie mnogiej zaliczyłem już w swoim życiu ponad 20 "przeglądów" motocykla (w róznych miastach, na różnych skp)
w skrócie co
  • Odpowiedz