Wpis z mikrobloga

Po raz drugi narażam się na stalkowanie.

Wrzuciłam w sieć debiutancki album mojego zespołu. Gramy melodyjny pop-rock, trochę smuty, trochę nie. Targetem nie są Mireczki, dlatego raczej nie skupiajcie się na tekstach, bo do Was nie trafią.

Na krążku zagrało łącznie szesnastu muzyków. Oprócz czterech różnych wokali zabrzmiało 15 różnych instrumentów, w tym tak kosmiczne jak chociażby wibrafon. Jest się również czym chwalić, bo na „Próbie mikrofonu” nie ma ANI JEDNEGO strojonego komputerowo dźwięku. Wszystko zagraliśmy i zaśpiewaliśmy sami. Chórki, trudne dźwięki.

Jestem z siebie dumna, bo „Nie pytaj mnie”, „Powiedz mi” i „Puste słowa” miały TYLKO JEDNO podejście do wokalu, „Pierwszy krok” podobnie – jest zaśpiewany za którymś tam podejściem, ale bez cięć. Za ten album nie dostaniemy Fryderyka ani Grammy, za to jest absolutnie NASZ, szczery i od serca. Płyta nie jest doskonała, nie jest zawodowa, nie wnosi niczego nowego do muzyki, ale jest najprawdziwsza na świecie.

Doszliśmy do wniosku, że NIKT nie kupi naszej płyty w ciemno. Z singlem promującym mieliśmy wielki problem, bo wszystkie utwory mają coś w sobie. Trudno wybrać jeden. Postanowiliśmy więc zrobić upload całej płyty – a co – wolimy, żeby do kogokolwiek dotarła, niż żebyśmy mieli na niej zarobić marne grosze. Spotify – owszem, to się odbędzie, ale w późniejszym terminie.

Polecam słuchanie od początku do końca, bo płyta tworzy naprawdę całość. Pojedyncze utwory niczym nowym Was nie zachwycą raczej. Jeśli jednak nie macie czasu (albo chęci), to najbardziej polecam utwór "Nocą" różowym paskom, które lubią ckliwe ballady, "????" fanom dobrych riffów i solówek, "Nie pytaj mnie" ze względu na wibrafon i fenomenalne solo trąbki.

Miałam wołać, więc wołam:

@Infrass @Filodendron @Nerax123 @Grzesiek4 @ShortyLookMean @sensuel @velbo @Hermes0017 @kamilprh @czysta

link do playlisty na youtube: http://www.youtube.com/playlist?list=PLRq_OxffGpexT66lrff3kT93ZwL0sLmNl

paczka *wav na bogatości do pobrania za free: http://www.speedyshare.com/dP694/Proba-mikrofonu.rar

#muzyka #radosnatworczosc #atencyjnyrozowypasek #poprock #wokalistkamarudzi #oswiadczenie
  • 22
@wokalistka: Przesłuchałem póki co nr 2.Ten pierwszy riff - Nudny mdły rockowy , nie znoszę ich. ta gitarka na akrodach po nim jeszcze ujdzie. chórki mi się nie podobają, irytujące pod koniec. Tekst - typowo tanio popowy o niczym. Moja ocena 3/10 - za solówkę która ujdzie :)
@rfeliga: Izkę znam i lubię :) "Futro" kwitnie na mej półce - to była moja ulubiona płyta 2012, jednak moja barwa głosu nie sprawdziła się w elektronice. z Big B gramy dla przyjemności, solowo śpiewam zupełnie inne rzeczy. ale na wydanie solówki przyjdzie czas jeszcze, trzeba pierwsze kroki stawiać, nawet jeśli pokraczne :) dzięki za rady!
Targetem nie są Mireczki, dlatego raczej nie skupiajcie się na tekstach, bo do Was nie trafią


@wokalistka: 1. Kto jest w takim razie grupą docelową?

2. Dlaczego nie są nią mirki?

3. Skąd wiesz, że do nas nie trafią?

4. I w świetle tych powyższych stwierdzeń - dlaczego więc mówisz o swojej płycie na mirko?
@Filodendron: nie chciałam się w to zagłębiać, ale odpowiem :) pierwsze teksty na tę płytę pisałam mając 17 lat, teraz mam 23. jakkolwiek śmiesznie to nie brzmi - szybko musiałam dojrzeć, dużo się działo w moim życiu i obecnie uważam, że takie na przykład "Powiedz mi dlaczego nie ma przy mnie Cię" - czyli śpiewanie na kształt "o rety, rety, kocham cię a ty mnie olewasz" jest po prostu mega smutne,
@wokalistka: Jaka ona wartościowa? Zero konkretów. Najbardziej mi się nie spodlały chórki w pierwszym utworze (te z wokalem są spoko, ale te samodzielne jakoś wydają mi się niestrawne). Ale ogólnie podoba mi się Twój warsztat. Pierwszy krok zrobiony, więc przy drugiej płycie spodziewam się lepszych tekstów i to wystarczy, żebym ją kupił.

Macie tam jakieś paczkomaty? Mierzi mnie na samą myśl o wysyłaniu czegokolwiek przez mój urząd pocztowy, który jest otwarty