Wpis z mikrobloga

15 latka jest zbyt niedojrzała kiedy trzeba kupić energetyka (ale nie kawę w żabce ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale za to wystarczająco dojrzała żeby usunąć ciążę*.

https://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko,pigulke-dzien-po-kupia-juz-pietnastolatki--wkrotce-bedzie-dostepna-bez-recepty,artykul,88339339.html

*Znając utrudniony dostęp do aborcji farmakologicznej (oraz utrudniony samej antykoncepcji hormonalnej przed 18 rokiem życia ale raczej to droga zabawa będzie ze stosowaniem jako środek antykoncepcyjny no ale nie można tego wykluczyć) mam poważne wątpliwości co do tego czy lek nie będzie stosowany w zbyt dużej ilości celem terminacji ciąży oraz czy hormony w takim stężeniu nie będą bez wpływu na organizm 15 letniego dziecka plus czy te hormony nie mieć wpływu na płód. Moim zdaniem Ella One powinna być dostępna od 15 roku życia na receptę ale powinna powstać dedykowana linia gdzie pacjentka będzie mogła uzyskać receptę za pomocą teleporady albo żeby farmaceuta przepisywał receptę w aptece



#bekazlewactwa #bekazpodludzi
  • 54
to moze twoim zdaniem jest wystarczajaco dojrzala zeby urodzic i wychowywac dziecko skoro w przypadku pekniecia prezerwatywy jest jakies sranie tutaj o tabletce dzien po


@Norskee: Zaproponowałem rozwiązanie w moim wpisie więc nie widzę potrzeby na odpisywanie na ten komentarz. Jeżeli "guma pęka" co 2 stosunek (piszę ironicznie skoro ktoś musi brać to częściej niż raz w miesiącu czy na dwa) to albo ktoś tu leci w kulki i nie stosuje
@mala_rybka: Wymyśliłem. Tylko przeczytaj ulotkę Ella One. Tam wprost jest zapis że nie należy stosować tabletki dwukrotnie podczas cyklu. Powiedz mi więc bez recepty jak będzie dostępna to kto będzie tego pilnował? I nie będzie stosowane nie wiem przykład z dupy jako "weekendowa antykoncepcja"? Ofc to drogi biznes bo kosztuje chyba 50 albo 70 zł (ja kupowałem za 70) ale no nie można tego wykluczyć.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Norskee:

przepraszam bardzo, ale skad masz te informacje ze guma peka co drugi stosunek

Wymyśliłem. Napisałem to ironicznie.

i co zmienia ta recepta? Utrudnia to co i tak jest nieuniknione. I tak musi dostac i tak musi dostac, wiec po to ta twoja dodatkowa biurokracja?

Zmniejsza ryzyko nadużywania co opisałem w komentarzu powyżej oraz w moim wpisie. Zaproponowałem też odpowiednie rozwiązanie tego "problemu" czyli albo recepta wypisana przez farmaceutę który będzie
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Norskee:
Porównanie paracetamolu który jest relatywnie bezpiecznym lekiem do leku bardzo silnie działającego na hormony gdzie sam producent pisze że powinien być przyjmowany maksymalnie raz w cyklu jest co najmniej zabawne. Przeczytaj mój wpis jeszcze raz.

Plus przedawkowanie paracetamolu nie ma niczego na celu a potencjalne zastosowanie Ella One jako a) próby aborcji farmakologicznej co zauważyła nawet EMA, b) antykoncepcji w przypadku braku dostępu do ginekologa przed 18 rokiem życia jest
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Norskee: Myślę że to byłoby takie samo zastosowanie jak to że dostałeś od lekarza benzo na uspokojenie na cały miesiąc a Ty #!$%@?łeś to w tydzień xD

Pewnie by przepisał ale mógłby mieć problemy bo zastosował lek po za wskazaniami w ulotce więc no nie wiem. Mimo wszystko tutaj już lekarz ma kontrolę a nie ze idziesz sobie do sklepu i kupujesz xyz opakowań.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Norskee państwo dołożyło w tym momencie wszelkich starań by chronić zdrowie takiej osoby a jak już nie ma rozumu to niech rodzi. Idąc Twoim tokiem myślenia powinniśmy wszystkie leki rzucić do aptek i xanax dla każdego. Jeżeli dostanę od lekarza opakowanie na miesiąc a ja na lewo załatwię dwa albo trzy to lekarz ma dupe kryta i państwo zrobiło wszystko co mogło.

Za seks trzeba brać odpowiedzialność koniec kropka bo za rozwalenie
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

ale za to wystarczająco dojrzała żeby usunąć ciążę


@Dueil_angoisseus: tak, i co?

Ciebie nikt nie zmusza do stosowania tej tabletki. Lepiej by była dostępna niż nie była.

mam poważne wątpliwości co do tego czy lek nie będzie stosowany w zbyt dużej ilości celem terminacji ciąży


no i co z tego?
@Dueil_angoisseus nigdy nie potrzebowałam. Ale mam na tyle wyobraźni, żeby rozumieć, że ktoś inny może.

Wypisujesz pierdoły, bo po przeczytaniu ulotki jesteś wielce oświecony, a potem masz żal do ludzi, że na te pierdoły odpowiadają xD znacznie więcej niebezpiecznych substancji masz do dyspozycji bez recepty, uczep się też innych, niech wszystko będzie na specjalnej infolinii wyłącznie dostępne.

Potem jak to u nas, nagle cyk recepty na leki z danej grupy przez kilka