Wpis z mikrobloga

Uwielbiam jak na mojej uczelni połowa zajęć klinicznych się wcale nie odbywa, bo nie ma komu ich poprowadzić, a potem czytam w internecie żeby #!$%@?ć jeszcze więcej studentów. Dodam, że ja zaczynałem studia jak było jeszcze z 2x mniej studentów xD

Te studia to w ogóle jest patologia na patologii mógłbym książke o tym napisać jak bardzo fikcyjne i dysfunkcyjne jest kształcenie lekarzy w naszym kraju.

#medycyna #lekarski #studia #studbaza
  • 14
  • Odpowiedz
@elektryczny_mariusz: u mnie profesor uczelni w wielkim polskim mieście nie rozpoznał wybroczyn i chciał robić z nich wycinek do badań histopatologicznych

W PL jak się idzie do lekarza to można skończyć w gorszym stanie niż bez pójścia do lekarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: no i spoko, zmieniłam bo nie chciałam podawać zbyt wielu szczegółów, ale to nie tajemnica, że na nowszych uczelniach (te kilka lat działające) są lepsze zajęcia kliniczne
  • Odpowiedz
  • 0
ale to nie tajemnica, że na nowszych uczelniach (te kilka lat działające) są lepsze zajęcia kliniczne


@piamater: to dobrze wiedzieć, niech wam służy, bo u nas tragedia, tylko czas marnuje
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: po pierwsze to fikcyjne i teoretyczne kształcenie jest na wszystkich kierunkach studiów i studia nie przygotowują do pracy, po drugie od tego jest staż i specjalizacja żeby się praktyki nauczyć, po trzecie im będzie więcej lekarzy tym bardziej lekarze ruszą dupy do podszkalania się i nauki bo zacznie się konkurencja i walka o pacjenta, a nie to co teraz - #!$%@? byleby zdać med i pewna praca nawet bez specki
  • Odpowiedz
  • 1
@centerario: z wiekszoscia sie zgadzam. Mam tylko jedno pytanie. Gdzie można się zgłosić po to kilkadziesiąt k wypłaty na rękę bez specki, to ja sie chętnie zgłosze. Lepsze to niż 7k
  • Odpowiedz