Wpis z mikrobloga

Czołem Miraski, potrzebuję elektronika, który powie mi jak mam polutować piny od dysku SSD do gniazda na płycie głównej komputerka Gigabyte Mini PC Brix GB-BACE-3160 CL J3160. Jak wrócę z pracy to poszukam schematu. Próbowałem dostać z serwisu taśmę ale musiałbym to gówno oddać do serwisu żeby mogli mi wcisnąć tasiemkę za 100 zł lub więcej a to już byłaby trzecia tasiemka bo ona się uszkadza od samego patrzenia. Kontakt z serwisem gigabyte jest słaby więc chciałbym na stałe przylutować właśnie dysk do płyty głównej i być niezależnym od serwisu. Oferuję BLIKA na browarka.
Może bym ogarnął sam bo w sumie jestem po szkole elektronicznej, ale nie chcę spieprzyć sprawy bo ze schematami się nie lubię

#elektronika #elektrodacontent
  • 12
@Kryspin013 chce bezpośrednio się wlutować w piny gniazda taśmy hdd do złącza dysku


@Syn_Krzysztofa: dobra, dopiero teraz ogarnąłem co chcesz osiągnąć. Zakłądam, że problemem będzie wtyczka SATA by zrobić sobie taką taśmę samemu?

Tobie taśma się uwaliła? Nie lepiej byłoby zalutować na obecną taśmę o takim samym rastrze (zeskrobać lakier nożykiem i wlutować drugą taśmę)? Inny przykład. Nie wiem jak ta wtyczka sata wygląda w tym urządzeniu ale ona powinna być
@Syn_Krzysztofa taśma się uwaliła i gniazdo. Próbowałem skrócić taśmę żeby ją na nowo zalutować ale na miejscach lutowniczych był jakiś mega gryzący w nos klej po podgrzaniu, cyna się tego nie chciała trzymać, czyściłem to ipą i niestety pacjent odszedł. Teraz nie mam nawet opcji znaleźć nigdzie zamiennej taśmy albo chociaż tej płytki. To komputer dziadka i chciałem zrobić najtaniej jak się da ale chyba się nie da i będę zmuszony kupić
@Kryspin013 Mirku nie uwierzysz, pojechałem do serwisu gigabyte po ponad pół roku do serwisu gigabyte i chyba zmienił się zespół bo dostałem tasiemkę za darmo!


@Syn_Krzysztofa: albo trafiłeś na innego gościa a to im się akurat walało po serwisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)