Wpis z mikrobloga

  • 1
@dafto: jak dla mnie akurat VOD na stronie sejmowej działa mega dobrze i ma kilka fajnych bajerów jak lista mówców, choć właśnie brakuje tych kamer obok siebie.
W przyszłym tygodniu jak będę miał chwilę to potestuje jak się zachowa vod z 4 kamer na playerze dostosowanych do streamów.
  • Odpowiedz
@IceGoral: Trochę przeszkadza mi to utożsamianie posiedzenia z "sezonem". W zasadzie to jest S10 (bo dziesiąta kadencja Sejmu) i epizod czwarty. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz może tego jeszcze tak nie widać, ale będą zgrzyty z numeracją jak będzie np. osiemdziesiąte posiedzenie Sejmu - to jak, sezon osiemdziesiąty? No i sezony mające jeden odcinek, bo czasem zdarzy się jedno posiedzenie tylko? ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Horkheimer a jaki sezon będzie przy pierwszym posiedzeniu XI kadencji?
Już o to kiedyś kogoś pytałem, może nawet opa ale odpowiedzi się nie doczekałem.

Logiczne, że mamy sezon 10 i epizod 4 i przy takiej numeracji nigdy się nie powtórzą, ale jak widać niektórych to przerasta.
  • Odpowiedz
@Horkheimer a jaki sezon będzie przy pierwszym posiedzeniu XI kadencji?

Już o to kiedyś kogoś pytałem, może nawet opa ale odpowiedzi się nie doczekałem.


Logiczne, że mamy sezon 10 i epizod 4 i przy takiej numeracji nigdy się nie powtórzą, ale jak widać niektórych to przerasta.


@hpiotrekh: No właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tym bardziej, że "prawdziwi koneserzy" (xD), a poważniej mówiąc - fani historii
  • Odpowiedz
@Horkheimer: @hpiotrekh
Jeżeli przyjmiemy, że serial nazywa się "Sejm X kadencji", to taka numeracja jest porządku. Co wybory następuje pewnego rodzaju reset, więc nie ma problemu, żeby zmienić podtytuł i zacząć tym nowy serial

A przyjmując zaproponowaną przez was numerację, to posiedzenie z 13 listopada i 21 grudni to ten sam odcinek. Brakuje tutaj rozróżnienia konkretnych dni
  • Odpowiedz
@Imperator_Wladek

bo to było to samo pierwsze posiedzenie ¯\(ツ)/¯

Nikogo to nie obchodzi i nikt tego nie będzie używał ale po to wprowadzili krótkie "SxxExx", żeby od razu się orientować, a nie dopisywać wcześniej która kadencję/sezon akurat widzimy xD
  • Odpowiedz
Jeżeli przyjmiemy, że serial nazywa się "Sejm X kadencji", to taka numeracja jest porządku.


@Imperator_Wladek: Zgadzam się. Ale i tak jest ona dość niewygodna/nieintuicyjna - widać to na przykładzie zeszłej kadencji, gdzie mieliśmy 81 "sezonów" i znakomita większość miała po 1-2 odcinki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W środku kadencji będziemy mieli sytuację taką, że będzie s40e01, po którym nastąpi s41e01, potem s42e01, s42e02, potem s42e01 -
  • Odpowiedz
bo to było to samo pierwsze posiedzenie ¯\(ツ)/¯

Tak, to ten sam odcinek. To było jedno i to samo posiedzenie, które miało przerwy. To trochę tak, jakby były reklamy pomiędzy częściami tego samego odcinka.


@hpiotrekh: no było. Ale zakładając, że równolegle z obradami sejmu był nadawany pewien serial, to 13 listopada oglądałem jego pierwszy odcinek, a 21 grudnia trzynasty. W przypadku sejmu to byłby nadal pierwszy odcinek, który miał trzynaście części. W waszej propozycji właśnie brakuje numeracji tych "pododcinków"

Zgodzę się też z wami, że m.in. jedno odcinkowy sezon wygląda głupio, i mimo wszystko kupuję waszą argumentację pod
  • Odpowiedz
@Imperator_Wladek nie było? To sobie posłuchaj jak Hołownia na koniec się poprawiał że nie kończy posiedzenia a zarządza przerwę do jutra.

Mecze w tenisie też chyba były przerywane i przekładane na kolejny dzien. Czyli to były już dwa mecze (odcinki) z tym samym rywalem w jednym turnieju (sezonie), tak?
  • Odpowiedz
nie było? To sobie posłuchaj jak Hołownia na koniec się poprawiał że nie kończy posiedzenia a zarządza przerwę do jutra.


@hpiotrekh: Ja dobrze wiem, że posiedzenie zaczyna się i kończy kiedy marszałek używa laski i nie robi kiedy narządza przerwę do jutra.

Ale po coś rozróżnia się posiedzenia na poszczególne dni. Sprawdzam terminarz i wiem co będzie jutro, a co będzie pojutrze. Wprowadzając "podczęści" łatwiej jest się po prostu
  • Odpowiedz