Wpis z mikrobloga

Ludzie jak uczyć sie matematyki? Uczę sie potęg i pierwiastków porobie kilka przykładów, a jak mam zrobić sama zadanie na drugi dzień kompletnie nic nie wiem, oczywiście nie rozumiem, ucze sie schematami, tak jakby uczę się konkretnych działań i tyle .
Matematyka zawsze była dla mnie problemem. Problem w tym, że teraz robie egzaminy eksternistyczne i chcę zdawac mature za rok. Podstaw uczę się z podręcznika z podstawówki, a potem biore sie za zadania na matemaks i tam tez w ten sposób się uczę.

#matematyka #licbaza #studbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oczywiście nie rozumiem, ucze sie schematami, tak jakby uczę się konkretnych działań i tyle .


@Ana77: No to powodzenia. Nie zrozumiesz to bedzie duzo ciezej. naucz sie zrozumiec.

Potegi i pierwiastki to nie calki trygonometryczne - to da sie zrozumiec. (w suie to nie ma czego tam nie rozumiec :P Z czym masz problem?)
  • Odpowiedz
@Ana77: porada trudna w realizacji, za ucz innych. Jak siedzisz z kimś, widzisz jak męczy się nad przykładem który wiesz jak rozwiązać to zaczynasz zauważać nowe zależności. Z czasem okazuje się że potrafisz jakieś zadanie zrobić na kilka sposobów. No i wtedy rozumiesz a nie umiesz matematykę na pamięć.
  • Odpowiedz