Wpis z mikrobloga

37 + 1 = 38

Tytuł: Paragraf 22
Autor: Joseph Heller
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788379855032
Tłumacz: Lech Jęczmyk
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 480
Po przeczytaniu pewnej ilości dobrych recenzji na temat "Paragrafu 22" podchodziłem do tej książki że sporymi nadziejami na wspaniałą lekturę i zdecydowanie się nie zawiodłem. Autor stworzył prawdziwie porąbany obraz wojny wypełniony wieloma mającymi nie do końca równo pod sufitem bohaterami. Książka miała drobne momenty słabości jak np. wątek kapelana, który jakoś do mnie nie przemówił, za to wszystkie wątki związane z głównym bohaterem zostały pociągnięte perfekcyjnie. Ogólnie nie ma co się rozwodzić, bo podobnych peanów na cześć "Paragrafu 22" jest w internecie bez liku, także to tyle, na koniec jeszcze raz mocno polecam.

#bookmeter #ksiazki #paragraf22 #literaturapieknabookmeter
Loskamilos1 - 37 + 1 = 38

Tytuł: Paragraf 22
Autor: Joseph Heller
Gatunek: literatur...

źródło: 690665-352x500

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Loskamilos1: od kilku lat czytam sobie od tak dla odświeżenia - czasami kilka rozdziałów, czasami od początku do końca. Nigdy mnie nie budzi, i mimo że wiem co się wydarzy to cały czas mnie śmieszy i zaciekawi lub zauwazę coś nowego. Gra słowami, humor, wyśmiewanie niektórych stereotypów i patologii, ale też skłanianie do refleksji na poważniejsze tematy powoduje, że Paragraf 22 jest dla mnie jedną z najbardziej wartościowych do przeczytania i
  • Odpowiedz