Wpis z mikrobloga

Czy opłaca się zatrudniać pośrednika nieruchomości, żeby pomógł mi kupić mieszkanie? Nie znam się w ogóle na tym i nie chciałbym wpaść na minę, z drugiej strony ceny za pośrednictwo to jakiś kosmos. Mieszkanie oczywiście w kredycie. Może ktoś był w podobnej sytuacji i wie, gdzie mógłbym szukać materiałów, żeby się trochę w tym temacie podszkolić?
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 27
@peszek_leszek: tego nigdy się nie dowiesz. Ale jasne lepiej wierzyć, że nie jest się dymanym. A jeśli myślisz że wycena od rzeczoznawcy jest legitna to ona jest robiona zazwyczaj pod cenę ofertowa a zakres masz +/-10-15%
@Prima_aprilis: nie, bo 90% albo i 95% to niekompetentne osoby, które nie mają wiedzy o tym, czym się zajmują.

Ma to sens jak po prostu zarabiasz tak, że nie masz czasu się tym zajmować i wolisz komuś za to zapłacić.
W innych wypadkach, to lepiej samemu :)

Grunt to dobre zdjęcia w ogłoszeniu i sporo informacji a nie bedzie problemu z chętnymi.
Sam jak sprzedawałem stare mieszkanie w wielkiej płycie, od
@taki_typa: No nie do końca, bo akurat w moim przypadku doradca finansowy od kredytu ogarnął mi taką ofertę (bo znał babke osobiście w jednym z banków) że wtedy nie było możliwości dostania lepszej oferty + ogarnął wszystko łącznie z notariuszem a ja musiałem tylko przyjść i podpisać papiery + jedna wizyta w sądzie i nie płaciłem nic - miał prowizję z banku.
jedna wizyta w sądzie


@jaavi666: ? W sądzie? To już nie wpisuje się w moją definicję "standardowego" kredytu.

Przeciętny Kowalski poradzi sobie ze znalezieniem mieszkania na portalu ogłoszeń, ale przeczytanie umowy kredytowej ze zrozumieniem to już nie taka łatwa sprawa, jak pokazuje historia chociażby frankowiczów


@muguet: Tylko to właśnie pośrednicy ludzi naciągali na te kredyty, a "Kowalski" zaufał, bo przecież się znajo chiba, nie? xD
@Prima_aprilis: zauważyłem, że ludzie to leniwe kur... i nawet nie chce im się sprawdzić czym zajmuje się pośrednik. Bo jakby sprawdzili to by wiedzieli, że wszyscy pośrednicy to naciągacze dla idiotów. Formalne rzeczy ogarnia notariusz a ogłoszenia są za darmo na OLX i na stronach developerów.