Wpis z mikrobloga

Cześć

Dziś zapraszam Was na Teide - najwyższy szczyt Hiszpanii, który znajduje się na jednej z hiszpańskich wysp: Teneryfie.
W artykule dowiecie się wszystkiego o pozwoleniach na wejście na szczyt (są darmowe, ale trzeba je posiadać). Od 2023 roku zmieniły się przepisy i również idąc tam na wschód słońca (oraz na zachód) potrzebne jest zezwolenie. Ile kosztuje wjazd kolejką, gdzie kupić bilety i inne praktyczne informacje znajdziecie w znalezisku.

Zapraszam do znaleziska: https://wykop.pl/link/7342965/teide-najwyzszy-szczyt-hiszpanii

Chętnych zapraszam do obserwowania naszego hashtagu #podrozeplaces2visit jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #travel #teneryfa #hiszpania #teide #gory #trekking
places2visit - Cześć

Dziś zapraszam Was na Teide - najwyższy szczyt Hiszpanii, który...

źródło: teide-1024x766

Pobierz
 • 35
 • Odpowiedz
 • 6
 • 2
@forfame: Zezwolenie na Teide ogarnialiśmy zaraz po kupnie biletów na Tenerytę. To był styczeń, bilety mieliśmy na marzec. Nie było wtedy problemu z brakiem zezwoleń. W późniejszych miesiącach może być ciężej, ale da się to ogarnąć :) Inny sposób to zorganizowana wycieczka, ale nie wiem czy robią takie z wejściem na szczyt. Na pewno robią takie z wjazdem kolejką.
 • Odpowiedz
@forfame: tak, ale polecam wybrać się na zachód słońca, po 18:00 była tylko garstka osób, nikt nic nie sprawdzał. Byłem niecały miesiąc temu. Bilet na nocne wejście zarezerwowałem dzień wcześniej.
 • Odpowiedz
 • 1
Wjechałem kolejką, wyżej oczywiście nie miałem pozwolenia, w sumie to się trochę tak zawiodłem, marsjańskie krajobrazy mnie nie pociągają.
 • Odpowiedz
@places2visit jak jedziecie od strony Costa Adeje to polecam wybrać najkrótszą kilometrowo drogę wg Google maps. Wrażenia z jazdy niesamowite. Niektóre górki pod które trzeba wjeżdżać wydają się jakby miały 90 stopni a auto zrobi fikołka do tyłu.
 • Odpowiedz
Nie trzeba mieć pozwolenia aby wejść na szczyt :) Wystarczy wejść na ostatnią sekcje przed pojawieniem się strażnika. Aby to zrealizować wspinasz się nocą i podziwiasz wschód słońca ze szczytu. Cholernie polecam!!!
 • Odpowiedz
Ode mnie protip - wyjazd (kolejką) na Teide warto zarezerwować zaraz na samym początku wyjazdu. Na Teneryfie często mocno wieje, a wtedy kolejka nie funkcjonuje (dostaje się rano powiadomienie sms albo mailowe). Na szczęście bilety można darmowo przebookowywać na następny dzień (a znaleźć wolną godzinę czasami nie jest łatwo). Mi się udało chyba przedostatniego dnia wyjazdu wjechać kolejką, a przekładałem chyba trzy razy :)

@Gorbo2004: o widzisz, a ja jechałem
Paviarotti - Ode mnie protip - wyjazd (kolejką) na Teide warto zarezerwować zaraz na ...

źródło: Teneryfa-268

Pobierz
 • Odpowiedz
chyba nigdzie już. Coraz więcej tam pontoniarzy dociera. Miałem kupić tam dom za dwa lata ale muszę to przemyśleć


@nativ: no nie gadaj, aż tak źle? To jest jedyne miejsce w eu gdzie w zimę jest ponad 20 stopni, czy są jeszcze jakieś inne miejsca? (to ważne jak jest ktoś pracujący zdalnie a może tylko w rejonie eu). Co planowałeś kupować, ostatnio patrzyłem mieszkania to trzeba z 200k eur wyłożyć
 • Odpowiedz