Wpis z mikrobloga

Właśnie sobie uświadomiłem jak bardzo mamy #!$%@? jeśli chodzi o zarobki (bo dopiero teraz kończy mi się umowa z firmą i będę negocjował podwyżkę)

Jeśli ktoś przespał ostatni miesiąc, to minimalna kwota zarobku została podniesiona o 6 stów. Innymi słowy moje (i sporej ilości osób) zarobki potężnie zbliżyły się do zarobków losowej sprzątaczki z biedronki. Niby pracodawcy będą dawać (niektórym) wyrównanie, ale powodzenia z wynegocjowaniem w kołchozie takiej podwyżki w jednym momencie.

Po #!$%@? mam się dalej przyuczać do zawodu, pocić dla kilka stów, skoro jest pewne, że do tego czasu będzie kolejna podwyżka minimalnej? Państwo praktycznie mi obiecuje, że moja gonitwa, aby zarabiać coraz więcej to tak naprawdę będzie stały wyścig, żeby zarabiać chociaż parę stów powyżej minimalnej. A że ledwo wszedłem na rynek pracy jestem skazany na zarabianie podobnie co ochroniarz w sklepie, albo sprzątaczka, bo dopiero doświadczenie daje perspektywę na lepsze zarobki.

Tylko że czuję ekstremalną niechęć do przyuczania się. Zaraz wyższa minimalna w połączeniu z inflacją znowu #!$%@? ceny w kosmos i baw się w kółko w dziadowanie, mimo że niby będę coraz bardziej wartościowy na rynku pracy.

A wszyscy dobrze wiemy, że szansa na zaoranie rozdawnictwa i ogarnięcie inflacji jest minimalna.

Odechciewa się chłopu żyć.

#przegryw #zalesie #gownowpis
  • 3
@Bhaal998: "Po #!$%@? mam się dalej przyuczać do zawodu, pocić dla kilka stów, skoro jest pewne, że do tego czasu będzie kolejna podwyżka minimalnej?"

Choćby dla siebie żeby nie stać w miejscu. Myśl przyszłościowo. Za kilka lat gdy AI zabierze mnóstwo stanowisk konkuterowych ludzie aby przeżyć znajdą pracę w kołchozie. Wtedy to Ty będziesz na wygranej pozycji.
@Nibyminipocieszny: No super, ale te kilka lat nie przeżyję w próżni, tylko żyjąc na tym samym poziomie co osoby pracujące w niskowykwalifikowanych pracach. I to wszystko za wróżenie, że "kiedyś będzie lepiej".
@Bhaal998: no to pierd0lnij wszystko i w Bieszczady

Btw. Mam różne kursy począwszy od IT skończywszy na CNC np.

Spawacz TIG/MAG stał czarna i nierdzewka, wózki udt. operator CNC, Projektowanie stron www WP, Bootatrap itp. z naciskiem na WP (postawie stronę, sklep itp bez najmniejszego problemu). HTML i CSS, Grafika komputerowa podstawy rastrowej i vectorowej (tak zaprojektuje logo w inkscape w pełni poprawne). Język angielski TOEIC B1 (Jakos tak wyszło słabo).