Wpis z mikrobloga

Cześć użytkownicy portalu ze śmiesznymi obrazkami.

Chciałbym was zapytać o pewną kwestię bo nie daje mi ona spokoju od kilku dni.
Czy wy też wstydzicie się swojego hobby?
Już tłumaczę o co chodzi. Mam 32 lata i interesuje się grami komputerowymi (tak wiem, mało oryginalne ale jest to jedna z pasji jaką posiadam.) Oprócz tego jeżdzę na motocyklu i gram na gitarze.
No i od dziecka rodzice mi tłukli do głowy, że czas spędzony przed kompem to czas stracony, w pracy raczej się nie przyznaje że gram bo wydaje mi się, że ludzie zaczną się ze mnie śmiać, że dorosły chłop a się nadal bawi w gierki.

Do czego zmierzam. Od jakiegoś czasu chciałem wejść w świat symulatorów wyścigowych, przeglądałem jaką kierownicę kupić, w co zainwestować. Spędziłem na tym mnóstwo godzin. W końcu pociągnąłem za spust i wydałem ~ 1300 zł na kierownice. I jeździ mi się znakomicie, wrażenia są super, nie mogę się doczekać, aż skończę pracę i sobie pojeżdzę w #iracing.
Tylko, że wiem, że jak przyjadą do mnie rodzice to prawdopodobnie kierownicę schowam, będę czuł duży wstyd przed sobą i się przed nimi nie przyznam. Czy to jest normalne? No nie jest... Ale nie bardzo umiem się przemóc.
W środowisku symulatorów (wyścigi, lotnictwo) są ludzie którzy mają całe kokpity zabudowane, specjalne fotele, stanowisko ściśle dedykowane do hobby. I strimują, chwalą się swoimi sprzętami... A ja się tego wstydzę. Nie czuję się komfortowo wydając pieniądze na swoją pasję... Co z tym fantem zrobić?

#hobby #gry #chcepogadac
  • 86
@pythonista_hobbysta: No więc tak. NIE MOŻESZ SIĘ WSTYDZIĆ SWOJEGO HOBBY. Robisz coś normalnego. Masz poza tym normalne zdrowe życie? Płacisz sam za to wszystko? Nie widzę problemu. To, że Twoi starzy kojarzą gry komputerowe z dziećmi i jakimiś głupotami to nie Twoja wina, niech oni się doedukują na temat rzeczywistości, która ich wyprzedziła mentalnie, albo niech za przeproszeniem #!$%@?ą. Znam ludzi po czterdziestce, którzy na róże symulatory, joysticki, kokpity itd wydali
@pythonista_hobbysta: Symulatory to w pewnym sensie nie są gry. Sam mam kierę z p-wordami, biegami i hydrołapą, główne zastosowanie to ETS2. Nie chowaj tej kiery, po prostu na pytanie o nią mów, że służy do symulatorów.
Gracze Assetto Corsy, ETS2 itp. mają w to wyj*bane ale gdy "gracze" takich produkcji jak X-Plane, Microsoft Flight Simulator, MaSzyny itp. obdarli by cię ze skóry jeśli nazwałbyś ich produkcję "grą".
Nie wstydź się tego,
Mam to samo hobby chociaż ja tego nie traktuje jako hobby, po pracy lubię pograć a w dni wolne nieraz komputer chodzi cały dzień. Wszyscy w pracy wiedzą, znajomi wiedzą i ja się tego nie wstydzę i mało tego nawet czasami się pochwalę w co gram i jakim sprzętem dysponuje, ostatnio pokazywałem im swoje stanowisko. Masz być z tego dumny a nie czuć wstyd i nieważne jaki hajs w to wydasz, o
@pythonista_hobbysta: jak się ktoś znajomy, że się ścigam w simracingu to akurat spore zainteresowanie budzi ;) a jak przychodzą rodzice, etc (no pokolenie wyżej) i widzą jak mam już całe dedykowane staniwisko z fotelem to raczej podziw, a nie śmiech czy cokolwiek negatywnego

A hobby jakie masz to nic czego jakkolwiek można się wstydzić.
@pythonista_hobbysta: Też mam ponad trzy dychy, lubię grać, ostatnio nawet dodaję filmiki na yt. Mój kolega, ma kiere, czasem sobie pojeździmy, fajna zajawka. Nie masz się czym przejmować, jest spora grupa ludzi, co nigdy nie zrozumie. Lubię sobie też malować i rzeźbić w glinie i jest w pyte. Niektórzy podziwiają, niektórzy nie rozumią, inni też będą się śmiali. Nie ma co się przejmować, tylko robić swoje, jeśli sprawia Ci przyjemność.

A
@pythonista_hobbysta: Mordzia kupuj i nie myśl, ja sobie zacząłem śmigać ze 4 lata temu, jeżdżę w ligach polskich i czasem zagranicznych i nie żałuję, satysfakcja, #!$%@?, zadowolenie. Będziesz się dobrze bawił, a wiem, że będziesz to się baw

jak chcesz się sprawdzić z ludźmi w AC czy ACC to wbijaj na www.dix-racing.pl, simrace.pl czy zwykłe lowfuelmotorsport.com/ i bzikaj
@pythonista_hobbysta: daj staremu się przejechać nowym Lambo czy Merolem potem mu polej setke wódki i niech prowadzi auto zmierz mu czasy ;)) zmieni szybko zdanie...

Wrażenia niesamowite, dokupisz sobie jeszcze fotel rajdowy i gogle VR to w ogóle bajka :)
Nie ma co szukać na siłę problemów, tam gdzie ich nie ma. Twoje życie, Twoje hobby, to jest coś co Cię uszczęśliwia. Zawsze można #!$%@?ć hajs na alkohol, narkotyki i tanie