Wpis z mikrobloga

Cześć użytkownicy portalu ze śmiesznymi obrazkami.

Chciałbym was zapytać o pewną kwestię bo nie daje mi ona spokoju od kilku dni.
Czy wy też wstydzicie się swojego hobby?
Już tłumaczę o co chodzi. Mam 32 lata i interesuje się grami komputerowymi (tak wiem, mało oryginalne ale jest to jedna z pasji jaką posiadam.) Oprócz tego jeżdzę na motocyklu i gram na gitarze.
No i od dziecka rodzice mi tłukli do głowy, że czas spędzony przed kompem to czas stracony, w pracy raczej się nie przyznaje że gram bo wydaje mi się, że ludzie zaczną się ze mnie śmiać, że dorosły chłop a się nadal bawi w gierki.

Do czego zmierzam. Od jakiegoś czasu chciałem wejść w świat symulatorów wyścigowych, przeglądałem jaką kierownicę kupić, w co zainwestować. Spędziłem na tym mnóstwo godzin. W końcu pociągnąłem za spust i wydałem ~ 1300 zł na kierownice. I jeździ mi się znakomicie, wrażenia są super, nie mogę się doczekać, aż skończę pracę i sobie pojeżdzę w #iracing.
Tylko, że wiem, że jak przyjadą do mnie rodzice to prawdopodobnie kierownicę schowam, będę czuł duży wstyd przed sobą i się przed nimi nie przyznam. Czy to jest normalne? No nie jest... Ale nie bardzo umiem się przemóc.
W środowisku symulatorów (wyścigi, lotnictwo) są ludzie którzy mają całe kokpity zabudowane, specjalne fotele, stanowisko ściśle dedykowane do hobby. I strimują, chwalą się swoimi sprzętami... A ja się tego wstydzę. Nie czuję się komfortowo wydając pieniądze na swoją pasję... Co z tym fantem zrobić?

#hobby #gry #chcepogadac
  • 86
Czy wy też wstydzicie się swojego hobby?


@pythonista_hobbysta: Nie - im jestem starszy tym się mniej wstydzę. Ostatnio tragicznie zmarł mój kolega - był w wieku OP'a.

I teraz tak naprawdę człowiek sobie zadaje pytanie - PO CHUUUUJ SIĘ CZEGOŚ WSTYDZIĆ? Ile jest warty ten wstyd, jak tutaj od tak możesz sobie umrzeć. Ile warta jest opinia kogoś tam na temat tego jak żyjesz, co robisz, z kim jesteś, co lubisz?
@pythonista_hobbysta: ogólnie jest coś w tym, że są hobby i hobby, bierne konsumowanie rzeczy to troche co innego niż gimnastyka szwedzka, malowanie czy wspinaczka. ale ja bym się zastanowił czy Twoim problemem nie jest to, ze się przed własnymi rodzicami wstydzisz tego kim jesteś. życze Ci abyś już nie musiał :D
@Daronk: jeździłem w lidze AC parę lat temu, cisnąłem tam endurance i okazało się, że te same osoby też w iracing miałyby ochotę pojeździć.

szkoda tylko, że skilla nie kupisz i w tym iracing mam ir 1600 aktualnie, uważam, że mógłbym mieć wiecej, ale wiesz jak to jest z wytłumaczeniami :D
@pythonista_hobbysta
Wygląda na to, że po prostu wstydzisz się żyć inaczej, niż chcą tego twoi rodzice. Jesteś całkiem samodzielny? Jeżeli tak, to już masz podstawę i pełne prawo żyć w taki sposób, jaki uważasz za dobry. Więc tutaj raczej chodzi o relacje z rodziną ale też o twoją pewność siebie.

W pracy to lepiej widać, bo tam już masz pewnie ludzi zbliżonych wiekowo (z rodzicami dochodzi jeszcze kwestia pokoleń i pojęcia o
szkoda tylko, że skilla nie kupisz i w tym iracing mam ir 1600 aktualnie, uważam, że mógłbym mieć wiecej, ale wiesz jak to jest z wytłumaczeniami :D


@jem_na_mchu: Taa :D no ja w okolicach 2k-2100 oscylowałem, ale zacząłem wystawiać się na inne samochody i już się tak nie spinam o wynik i jeździ mi się o wiele przyjemniej :D
Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi. W innych kwestiach życia jestem samodzielny i nie przejmuję się zdaniem innych, ten temat jest po prostu dla mnie jakiś dziwnie drażliwy. Bardzo fajnie było mi przeczytać o waszej perspektywie i podejściu do sprawy. Jeszcze raz dzięki