Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, taka sytuacja.
Piastuję stanowisko kierownicze w pewnej firmie. Pracuję 100% zdalnie. Akurat była awaria w weekend w systemie za który jestem odpowiedzialny. Problem w tym że byłem pod wpływem alkoholu i jestem jedynym odpowiedzialnym za ten system przez który nie mogą pracować inni użytkownicy. Podczas diagnozowania problemu z pracownicą - pomogłem pracownicy która aby mieć czyste sumienie - zgłosiła mojemu przełożonemu fakt, że jestem pod wpływem alkoholu. Co jest jak najbardziej słuszne i nie mam pretensji o to. Teraz przełożony stwierdził, iż byłem pod wpływem alkoholu w trakcie niespodziewanego wezwania do pracy i chce mi teraz dać dyscyplinarkę. Co robić? Czy może mi dać na nadgodzinach dyscyplinarkę gdzie zrobiłem coś z dobrych chęci w wieczornych godzinach?

#pracait #prawopracy #pracbaza #alkohol



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
@Uwazny_Obserwator wiesz wszystko zależy od stanowiska i tego na co się godzi pracownik w relacji on vs przełożony. Jeżeli jest kierownikiem, a co za tym idzie większa kasa/obowiązki/odpowidzialność i w umowie ma jakieś wspominki o tym to cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale OP mówił, że nie miał dyżuru to wjb.