Wpis z mikrobloga

Czy majac 30 lat jest sens usuwac ósemki, ktore są schowane pod dziąsłem? Czy juz i tak nie zrobią mi żadnych szkód bo co mialo wyrosnąć to juz wyrosło?

Przeczytalem ze najlepiej usuwac te zeby w wieku 15-25 lat. Dziwie sie w takim razie ze nigdy nawet nie dostalem zalecenia zeby zrobic przeswietlenie od zadnego dentysty. Zrobilem je dopiero niedawno po zaleceniu od dentysty w luxmedzie dzieki temu ze mialem pakiet z roboty

#stomatologia #zeby #medycyna #zdrowie #dentysta
  • 19
A czemu nie chcesz korzystac z tego co sie da?


@essos: w medycynie żeby pozbyć się jakieś dolegliwości można to zazwyczaj zrobić na kilka sposobów. NFZ refunduje najtańsze sposoby lub terminy są tak odległe, że nie chce mi się czekać.
@essos: z jednej strony takie zabiegi mogłyby być częściowo refundowane a z drugiej strony czy lekarze chcieliby z nfz podpisywać kontrakty skoro mogą pracować spokojnie w prywatnym gabinecie.

PiS drastycznie podniósł przedsiębiorcom składki na NFZ, ale nie wiem czy te pieniądze trafiły do funduszu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@essos: zależy od specjalizacji i metod jakich stosuje, przykładowo usunięcie hemoroidów na nfz to krew, ból, 3 dni w szpitalu, a potem wiele dni dyskomfortu, a usunięcie ich prywatnie to bezbolesny 30 min zabieg i do domu z kieszenią lżejsza o 2500 zł, a na nastepny dzień można wrócić do pracy. NFZ nie przedłużył kontraktu na tą drugą metodę.
@essos to wyrośnie ci na bok i będzie wtedy problem. Przy wyrastaniu ósemek możesz dostać mocnego zapalenia w szczególności kiedy ósemki nie chcą przebić dziąsła.