Wpis z mikrobloga

#kosmetyki #przegryw #golenie #niebieskiepaski

Stestowałem już większość żyletek które można kupić w Polsce i tylko te z Sankt Petersburskiej fabryki Gillette dostają takich plam.
Ale co ciekawe mimo tych przebarwień golą bardzo dobrze i starczają na 4-5 razy.
Lepsze od nich są tylko Feathery i Dorco Titan i na te drugie się ostatnio przerzuciłem.
Ktoś też miał takie plamy na Astrach,Perma Sharpach,Gillette czy to tylko u mnie jest jakaś inna woda?
PawelW124 - #kosmetyki  #przegryw #golenie #niebieskiepaski

Stestowałem już większoś...

źródło: 20240120_145217

Pobierz
  • 25
@PawelW124: Pytaj na Brzytwa.org, tutaj nikt nie goli się MNŻ. Do tej pory zużyłem Dorco czerwone, Feather, Kai, Derby Premium, Bic Chrome, Muhle Permasharp, Derby Extra, Wilkinson, Treet 7days, Treet Falcon i coś jeszcze, każdej po sztuce po gole się od niedawna, i nigdy nie miałem takich plam
@PawelW124: Szczerze mówiąc gdyby nie wyższe koszty i zapychanie się to goliłbym się żaluzjami bez kombinowania z kątem itp. Chociaż raz wziąłem Bic Twin damską bez paska nawilżającego to takich wrastających włosów dostałem, że szok. No i goliła mniej przyjemnie. Trzeba było ją ciągnąć po zaroście. Więc już chyba ta na żyletki lepsza, ale mnie wku...wia, bo ma śliską rączkę i niby jestem ogolony pod włos, ale morda dalej ciemna od
Te co pokazałeś trzeba po każdym goleniu wyjąć,wytrzeć i zostawić w przewiewnym miejscu.


@PawelW124 Już mi ten piepr....ny Treet Carbon zardzewiał, przykładam maszynkę, a ona nie goli, co jest, żyletki nie ma? Żyletka była ale zardzewiała xD Co za kut..s pierd....ny to wymyślił to ja nie wiem, ale za jajca na suchej gałęzi bym powiesił
@Bamboleo_Macadamia:
Rączkę już masz to za 80-90 zł możesz dokupić samą głowicę R41 ale nie wiem czy to dobry pomysł kupować od razu najbardziej agresywną maszynkę świata.
U siebie zauważyłem że te łagodne maszynki potrzebują prędkości żeby dobrze golić,trzeba szybko machać.
Niektórzy też mówią że te bardzo łagodne trzeba mocniej dociskać ale z dociskiem przy maszynkach na żyletki trzeba być ostrożnym bo można się ostro poharatać.
Z takich bardzo łagodnych mam
@PawelW124: A wiem o co chodzi z tą podkładką, próbowałem, żyletka mi dziwnie wibrowała :( Chyba pozbieram grosz do grosza i kupie coś. A z tych budżetowych kremów co polecasz? Najbardziej mi przypasował pod względem właściwości Palmolive El Mentolo, najgorsze były Proraso i ten Auchanowski z kciukiem w góre.. Używać się tego nie dało. Teraz męcze Bonda Spacequesta i jest ok, ale piana mi czasem zniknie. Używałeś czegoś droższego? Stirling podobno
@Bamboleo_Macadamia: Używałem różnych mydeł i kremów do golenia i każdym mi się dobrze goliło.
Z kremów Proraso i Bonda byłem najbardziej zadowolony ale inne nie odbiegały od nich mocno.
Grunt to wyrobić tłustą i mokrą pianę przypominającą jogurt (Taki bardziej grecki jogurt).
@PawelW124: Ja z tego Prorasu Blu nie mogłem poślizgu uzyskać, maszynka mi dęba stawała, za dużo wody to już piana siadała i pęcherze powietrza.. Ten Palmolive rewelacja, ogromna różnica.. Sporo kosmetyków mi nie pasuje, mam wrażliwą twarz, wody po goleniu Isana mnie uczulały a żałuję strasznie, ta niebieska miała Zapach 10/10.. Najlepiej mi sie sprawuje ten balsam i te perfumy na kark
B.....a - @PawelW124: Ja z tego Prorasu Blu nie mogłem poślizgu uzyskać, maszynka mi ...

źródło: IMG_0845

Pobierz
@Bamboleo_Macadamia: Dla mnie wody Isana są za suche.
Najłatwiej jest wyrabiać pianę pędzlem ze świńskiej szczeciny,wymoczyć 10 minut w gorącej wodzie i nie trzeba tak uważać z dawkowaniem wody,nie rozchlapuje tak piany jak syntetyk.
@PawelW124: Miałem dzika Omegi tego co bartgee z taką biało-bordową rączką ze stojakiem, 50zł z allegro.. Ten plastikowy oring między knotem a rączką popękał i włosie gubił, normalnie mogłem ręką kępy wyrywać, poszedł w cholere do kosza.. Kupiłem na szybko syntetyka Isany, używam bo używam, ale knot mały i drapiący ehh.. Chciałem syntetyka Yaqi z defektem rączki kupić ale na Golarzach czytałem, że to też kiepski wybór. Pozostaje odłożyć na coś