Wpis z mikrobloga

W tym filmie autor opowiada ze "emigracja do Kanady sie nie oplaca" bo srednio w #kanada zarabia sie 9700 zl brutto a w Polsce 7500 brutto, czyli zaledwie 20-30% wiecej. Szybkie googlowanie pokazuje ze zarobki w Kanadzie to srednio 60 tys dolarow rocznie czyli 5 tys dolarow brutto miesiecznie - czyli 20k pln.
Jak mozna tak klamac wprost?
Dokladnie 8 minuta 40 sekund
#zarobki #praca #pracbaza #emigracja #pytanie #youtube
gharman - W tym filmie autor opowiada ze "emigracja do Kanady sie nie oplaca" bo sred...
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@G06DbT: no ale minimalna kanadyjska porownuje do sredniej w Polsce? to by musial do 4300 porownac, fakt roznica mniejsza, ale to tylko dlatego ze Polska zdecydowala sie zrobic szalencze podwyzszenie minimalnej
  • Odpowiedz
@gharman:

Ja tam chciałbym zamieszkac w takim Vancouver a raczej na obrzeżach. Pasujący mi deszczowy, łagodny klimat, piękne widoki. Wystarczyłoby, że zarobiłbym na przeżycie, wynajem kawalerki albo chociaż pokoju, pojeżdżenie po okolicy.

Podobno nie ma większych problemów z wiza work holiday tylko potem trzeba się jakoś wkręcić na pobyt stały.
  • Odpowiedz
Pasujący mi deszczowy, łagodny klimat


@cotozazycie: to się do Holandii przeprowadź, szybko się wyleczysz z deszczowego klimatu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@cotozazycie jeśli masz mniej niż 35 to work holiday visa tak. Zrobienie stałego pobytu w BC będzie ciężko ale można zacisnąć żeby i zrobić to dosc latwi w MB lub SK, dostać PR i już mieszkasz gdzie chcesz
  • Odpowiedz
@gharman Nie wiem skąd on wziął te dane z Marca 2023, ale $60K jest bardziej realne. Z tym przeliczaniem to jakaś choroba, liczy się siła nabywcza wypracowanego pieniądza, co jest ciężko porównać. Średnie zarobki w Kanadzie, to też temat rzeka. Każda prowincja ustala swoją minimalną, powiązaną ze swoją gospodarką. W samych prowincjach masz regiony gdzie jest bardzo duży rozstrzał w płacach. Idąc tym samym tokiem myślenia w drugą stronę, to według eurostatu
  • Odpowiedz
@gharman ????Hmmm napisałem "ciężko porównać" i nie wiem jak to prościej i jaśniej napisać. Ale OK, ja w PL ostnim razem z wizytą byłem w 2002 roku, więc wydając pieniądze tylko w sklepach i restauracjach, sądzę że za 90k pln to dostanio można było wtedy żyć, o wiele lepiej niż płacąc za wszystko w Kanadzie i zarabiając $60k XD
  • Odpowiedz