Wpis z mikrobloga

Miałem dziś robiony rezonans magnetyczny kolana ze względu na podejrzenie zerwania/naderwania stawu kolanowego. Płytkę odebrałem zaraz po badaniu, a na opis mam czekać 2-3 tygodnie. Myślicie, że jest sens iść do lekarza z samą płytką i niech już próbuje stawiać diagnozę czy lepiej czekać aż dostanę opis od radiologa? (chodzę prywatnie, gdzie płace za wizytę)

#rezonans #ortopeda #medycyna #lekarz #luxmed #kolano
  • 10
@Danzuo Jak idziesz od ogarniętego specjalisty to może być tak że zdjęcie zinterpretuje lepiej niż radiolog który trzepie takich opisów nawet i kilkaset na jednym dyżurze więc nawet się za dobrze w to nie wpatruje

W sensie - idziesz zapewne do ortopedy który powinien ogarnąć taki uraz i jego rozpoznanie a czekasz na opis lekarza który musi siłą rzeczy ogarniać ortopedię/onkologię i milion innych rzeczy
@miguelsantos: dokladnie, klepie po kilkaset MRI na jednym dyzurze, czasem to nawet technikowi mowie zeby nie robil wiecej niz survey badania zeby tego naklepac na dyzurze wiecej i tylko wklejam gotową b/z copypastę. :D

@Danzuo jeden będzie umiał zinterpretować lepiej, inny gorzej. Do nas ortopedzi dzwonią jak mają pacjentów w poradni, niektórzy z nich oprócz srogiego zerwania ACL/MCL/PCL/grubego bone bruise czy uszkodzonego MPFL z grubym wysiękiem dużo więcej nie ogarniają. Jak
  • 1
@Strahl: @miguelsantos @wfyokyga

Coś tak czułem, że wszystko zależy od skilla ortopedy. No nic, zanim napisałem posta to znalazłem na "znanylekarz.pl" jakąś doktor, która ma 5/5 gwiazdek i 50 opinii z czego jeden z komentarzy właśnie przedstawiał moją sytuację (chłop z samą płytką poszedł i mu ogarnęła), więc może jak się do niej zapiszę, to też da radę.
@Danzuo: to też zależy, bo u nas mamy ortopedów którzy fantastycznie operują barki i łokcie a nóg za bardzo nie ruszają i wtedy dzwonią, inni uwielbiają kolana i stawy skokowe i dzwonią pytając o barki i łokcie. Zapytaj po prostu jak masz mozliwosc. ;)
@Danzuo 2-3 tygodnie na opis to bardzo długo nawet jak na standardy NFZ. Chyba że byłeś prywatnie i tyle na opis radiologa masz czekać, to jawnie lecą w #!$%@? sobie
@Danzuo: Różnie jest. Opis dla lekarza to tylko wskazówka gdzie patrzeć, ale nie jest to konieczne, bo powiesz z czym masz problem. Problemem jest to, że np. taki neurolog np. nie posiada nawet komputera w gabinecie xD I po opisie tylko wdraża leczenie lub kieruje do neurochirurga. Więc loteria. Najlepiej zadzwonić, zapytać.
  • 0
@czainek: prywatnie, wizyta, gdzie dostałem skierowanie 300 zł, rezonans magnetyczny 750 zł (płytka 15-20 minut po badaniu, a wyniki w ciągu 2-3 tygodni xD) i teraz kolejne 300 zł na wizytę po wykonanym rezonansie

Tak się kończy cebulenie na LuxMeda xd
  • 1
@miguelsantos: @wfyokyga @Strahl @Vadzior @czainek @slabyslabek

Zaryzykowałem i chyba git. Typiara płytkę na luzie sprawdziła, przebadała też kolanko ręcznie. Wyszło na to, że mam coś stłuczonego i mam to traktować jak złamanie (tj. chodzić o kulach cały czas), jeden ze stawów wygląda na pourazowy, ale chyba z nim git wszystko (może się zgadzać, bo rok temu na nartach sobie coś #!$%@?łem, ale nie byłem u lekarza) i z drugim stawem mówiła,