Wpis z mikrobloga

Pytanie do Gothicowych świrów. Jako że nie grałem już od kilku lat w Noc Kruka a najszła mnie ochota na granie a nie do końca pamiętam ile % nauki do broni jednoręcznej można zdobyć dzięki kamiennym tabliczkom i bonusom (książka od kupca z górnego miasta i bonus od strażnika w koszarach za wczesne stawienie się na treningu) mam pytanie czy dobrze wszystko pamiętam, bo zawsze lubię sobie wymaksować gierkę. Znalazłem mapy z lokalizacją wszystkich tablic i wyszło mi, że można zebrać
2 tablice +2% i 2 tablice +4% w Khorinis (co daje nam 12%), 1 tablicę +2% w Górniczej Dolinie (mamy już 14%), 2 tablice +2% i 1 tablicę +6% w Jarkendarze (co daje 24%). Książka z tego co pamiętam daje +5% a bonus od strażnika +2% a więc łącznie mamy 31% bonusu i wystarczy nauczyć się do 69% broni jednoręcznej. Niczego nie pominąłem? #gothic
  • 13
  • 0
@Imperator_Wladek: jedyny minus tego taki, że questa nie zrobimy. Chociaż jakby pomyśleć to ten exp jest na pewno mniej warty niż +10% do walki bronią jednoręczną.
Ogólnie planuję tym razem trochę inne podejście czyli najpierw nauczę się do 60 pkt zręczności, żeby nosić miecz mistrzowski a potem w siłę będę ładował. Dzięki zręczności coś się pokradnie i odbije trochę expa. Mamma mia, ale się jaram ( ͡ ͜ʖ
@Moriar:

jedyny minus tego taki, że questa nie zrobimy. Chociaż jakby pomyśleć to ten exp jest na pewno mniej warty niż +10% do walki bronią jednoręczną.


Zdecydowanie zaoszczędzenie 5/10/15 punktów nauki jest o wiele więcej warte, niż powiedzmy 500 exp plus stara kamienna tablica, która daje +1 many za oddanie jej Vatrasowi (o ile mamy ich 10 lub więcej ekwipunku). A patrząc na wiki, to chyba zadanie i tak zostanie zaliczone
Ogólnie planuję tym razem trochę inne podejście czyli najpierw nauczę się do 60 pkt zręczności,


@Moriar: nie trzeba na to PNów wydawać, 60 zręczności idzie wyciągnąć z tabliczek/jagód/amuletów/pierścieni i znaleźnych miksturek.

To fajny build dla matematyków, tylko trza wiedzieć gdzie co jest.

ale to już sama końcówka gry gdzie ja już czerpię najmniej frajdy


@Moriar: +8% do broni 1H można mieć już na 7-8 lvlu, potem 10% z miecza mistrzowskiego
  • 0
@Karatte: która broń w 4 rozdziale ma +10% i jest lepsza od miecza mistrzowskiego? Edit: dobra, znalazłem. Chodzi o magiczne ostrze bojowe. Tylko czy można go wykuć w 4 rozdziale?
Co do zręczności to owszem, można sporo zdobyć z bonusów, ale wtedy sporo NPCów nie okradniesz a to doświadczenie (ale tu znowu nasuwa mi się pytanie czy warto wydawać te 50 PN dla tego doświadczenia czy inwestować w coś innego).
Niby
ale wtedy sporo NPCów nie okradniesz


@Moriar: na przytłaczającą większość starczy 60, które wyciągniesz z bonusów zarówno stałych jak i czasowych

Muszę sobie przypomnieć ile siły potrzeba, żeby złożyć orka elitę na dwa hity


@Moriar: 225 zakładając że masz małe magiczne ostrze na smoki
@Moriar: stary jaka noc Kruka, normalnie instalujesz sobie dodatek returning 2.0 new balance i grasz sobie elegancko. Z 2-3 tygodnie po kilkanaście godzin dziennie, to jest gra jak Bozia nakazała a nie noc kruka na jeden dzień