Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Obniżam kalorie, bardziej chce pójść w Low Carb przy 2300kcal rozliczyłem sobie makro na b201 t115 w 115. Moja waga to 115kg przy normie 80. Chce schudnąć. Czy ktoś może ocenić czy poprawnie obliczyłem sobie makro? #dieta #lowcarb



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: jak Ty w praktyce chcesz jeść 201 gram białka przy 2300 kcal? Przecież na redukcji to się i tak mięśni nie rozbuduje, więc moim zdaniem to trochę bez sensu jeść tyle białka które i tak organizm będzie przerabiał na węgle bo mu tyle nie potrzeba, a część wywali w moczu. Ale mnie ogólnie low carb diety nie podchodzą więc pewnie mało obiektywny jestem w tym temacie :)
@nilmerg: Może dla sytości? Może dla zachowania większości masy mięśniowej którą teraz posiada? Może dla korzystniejszego efektu termicznego? Może lubi mięso, twarogi, jajka? Dużo może być powodów, a białko zawsze warto mieć na redukcji wysoko.
Może dla zachowania większości masy mięśniowej którą teraz posiada?


@Lewusx: do tego wystarczy trening

Może lubi mięso, twarogi, jajka?

może, zastanawia mnie jak realnie sporządzić taką dietę przy 2300 kcal, oczywiście zawsze można dopchać się odżywką białkową, co jednak według mnie nie ma sensu

Dużo może być powodów, a białko zawsze warto mieć na redukcji wysoko.

Jasne, wyrażam tylko swoje zdanie, według mnie wysoko na redukcji to jest już 1,2 czy
@nilmerg: na redukcji warto mieć nawet wyżej białko, właśnie po to, żeby ochronić mięśnie. Po za tym to czy będzie budował mięśnie czy nie to zależy od tego ile tych mięśni ma teraz. Jak ma BMI 36 i chce schudnąć to raczej nie jest częstym bywalcem siłowni albo nawet nigdy w niej nie był. Jako początkujący może bez problemu redukować tkankę tłuszczową i budować masę mięśniową. Oczywiście nie tak efektywnie jak