Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
1 Czy warto brac doradce kredytowego z biura nieruchomosci, z ktorym ogarniam mieszkanie czy lepiej z zewnatrz?
2 czy przy udzielaniu kredytu hipotecznego ma znaczenie czy mam rozpisana oddzielnie piwnice z mieszkaniem przez co metraz mieszkania jedt wiekszy o 5metrow? Tak mam na umowie przedwstepnej z wlascicielem. W jego aktach notarialnych mieszkanie jest zapisane oddzielnie z piwnica ale w ksiedze wieczystej juz razem i tak tez podpisalismy umowe przedwstepna. Pytanie czy spotykac sie jeszcze raz i rozdzielic to na umowie przedwstepnej czy zalatwiac kredyt tak jak jest i poprawic to juz na glownej umowie u notariusza?
#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
Weź swojego doradcę - przynajmniej będzie na pewno działał na twoją korzyść (najlepsze warunki), a nie próbował jak najszybciej domknąć umowę.
Ja kupowałam na rynku wtórnym i miałam zgłaszałam tylko wielkość mieszkania we wniosku. U mnie w księdze wieczystej była adnotacja, że do mieszkania przynależy udział w części wspólnej (w tym piwnicy), który był ujęty w osobnej księdze wieczystej. W banku wszystko mogli sobie sprawdzić przy wycenie nieruchomości na bazie KW i
@karokrakow żaden doradca kredytowy w Polsce nie działa na korzyść kredytobiorcy, wszyscy działający na rynku są po prostu pośrednikami banków i to od banku biorą pieniądze - za udzielony kredyt. Oczywiście uczciwy nie będzie Ci wpychał na siłę gorszego kredytu z wyższą prowizją agencyjną… ale z założenia oni są partnerami banku, a nie kredytobiorcy.
@PanKapibara: Oczywiście - wiadomo że to banki płacą za udzielenie takiego kredytu, ale możesz trafić na doradcę, który ci wytłumaczy różnice między ofertami albo na takiego, który cię będzie nakłaniał na konkretną ofertę, na której najlepiej zarobi. Dlatego uważam że lepszy jest doradcą z polecenia lub z dobrymi opiniami, niż ktoś od pośrednika nieruchomości. Ja akurat współpracowałam z dwoma babeczkami (tak się ułożyło przy BK2% i oferty akurat porównywałam sobie sama)
✨️ Autor wpisu (OP): @karokrakow jestem podobnego zdania ale ten z biura nieruchomosci przedstawil najkorzystniejsza oferte dotychczas oraz operat za darmo.
No i z ta piwnica wlasnie dlatego pytam bo i tak bedzie operat robiony i pytanie czy to ma jakis wyplyw? Bo notarialnie i w ksiedze chce to rozdzielic ale nie wiem czy bede mogl po operacie itd.