Wpis z mikrobloga

Jestem ciemny odnośnie spraw wojny, ale tak na prosta logikę. Jakim #!$%@? ruscy mieliby Nas zaatakować co im to daje? Oni sobie z UA nie radzą a co dopiero jakby mieli atakować jakby nie patrzeć NATO. W dodatku z tego co tam gdzieś usłyszę i przeczytam to coraz więcej państw odwraca się od Putina. Jak oni chcą walczyć? Bronią nuklearną? Przecie to wszystko jest bez sensu. Chyba że za Naszymi plecami są jakieś sojusze i kontakty jak w II WŚ. Politycy na prawdę sądzą że ludzie będą oddawać masowo życie za swoje kraje! Już na zacofanej Ukrainkę i Rosji z tym jest problem a co dopiero mówić o zachodzie gdzie każdy ma dość wysoki standard życia i dobrze wie jak wygląda wojna. Śmierć. Rozczłonkowane ciała, urwane nogi, głowy, tortury, strach. Mi wystarczy że wejdę na sadola i wolę iść do Paki niż być nic nie znaczącym mięsem na froncie. Dla mnie to wszystko to jakaś prowokacja i badanie nastrojów, ale moja wiedza jest znikoma. 21 wiek i oczywiście historia nic nas nie nauczyła.
#wojna #polityka #sejm #rosja
  • 11
@asdfiksowy: nic im to nie da i atak jest nierealny.

Odbiegając od kwestii stricte militarnych - Nie ma fizycznej możliwości spacyfikowania 40 milionowego kraju i zmuszenia go do cofnięcia się w rozwoju i poziomie życia o 70 lat.
@asdfiksowy: są dwa możliwe scenariusze. Odcięcie Ukrainy od pomocy by szybciej ją przejąć lub prowokacja wojny z NATO w celu jasnego pokazania że przegrana wojna to wina uczestnictwa w niej sił natowskich.
@asdfiksowy

Jestem ciemny odnośnie spraw wojny, ale tak na prosta logikę. Jakim #!$%@? ruscy mieliby Nas zaatakować co im to daje? Oni sobie z UA nie radzą


I tu jest pies pogrzebany. Nie radzą sobie z UA, regularnie od dwóch lat sumarycznie się cofają, ta wojna nic im nie daje i najbardziej logicznym wyjściem byłoby po prostu ją zakończyć.

Tylko pytanie co z tego skoro wojna dalej trwa i ludzie dalej giną?
@asdfiksowy: wydaje mi się że problem jest bardziej złożony. Popatrz na kilka miesięcy przed wybuchem wojny. Również powstawało pytanie "Po co komu wojna?", w Europie od lat nie było wojny, czy to w ogóle możliwe?. W ataku na NATO nie chodziłoby prawdopodobnie tylko o wojnę ROSJA-NATO. Obecnie świat to beczka prochu. Rosja zaprząta głowę państwom w Europie, Chiny z Tajwanem - USA, Iran/ Korea Północna państwom ościennym i całemu NATO. Jeśli
Jestem ciemny odnośnie spraw wojny, ale tak na prosta logikę. Jakim #!$%@? ruscy mieliby Nas zaatakować co im to daje?


@asdfiksowy: A co im dało zaatakowanie Ukrainy? Też wielu się pukało w głowę i mówiło, że im się nie opłaca, a poza tym z takimi siłami nie dadzą rady.
Ciężko Ci widzę zrozumieć, że różni ludzie mają inne systemy wartości i priorytety. U nas dąży się do pieniędzy, a u ruskich do władzy.