Wpis z mikrobloga

#gielda ZROZUMIEĆ GIEŁDE, jako laik, który chce wejść w giełde zrozumiec na czym polega co z czym sie ja, jakie sa rodzaje gield i innne myczki polecacie kogos lub cos wartosciowego. nie zadne scieki typu pseudo gieldo infuencerzy, tylko prawdziwe rzetelne normalne zrodlo informacji zarowno w jezyku polskim jak i angielskim. Licze na was wykopki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@jozinzbazin_bozy a i w sumie pomyślałem o bardzo ważnej rzeczy:
Zrób sobie w swoim banku ankietę MIFID2, jest to rozwiązanie wymuszone przez Unię by banki miały utrudnioną sprzedaż produktów inwestycyjnych klientom którzy gówno wiedzą o finansach.
Ankiety są chyba w każdym banku możliwe do zrobienia w ich serwisie internetowym. Możesz je powtarzać, a jedyny ich efekt to to, że bank musi każdorazowo explicit pytać cię czy na pewno jak chcesz kupić nie
@jozinzbazin_bozy bo w bankach są te ankiety, nigdzie indziej. Jedyny efekt ankiety to "wiem że o tym i o tym wiem gunwo i muszę się dokształcić tu i na pewno nie kupować". Zamiast od razu pakować się w brokera typu xtb to polecam najpierw zainteresować się jak wygląda dom maklerski twojego banku.
Ale skoro wspomniałeś o xtb:
Nie idź w forex.
Poczytaj czym jest model market maker i w jakim modelu działa
@jozinzbazin_bozy: Wejdź na stronę XTB, na dole jest pasek na którym jest napisane:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

I dlatego nie baw się
@kexus512 @jozinzbazin_bozy

@Sabarolus: Wszystko jest w cenie.
Nawet nie zadawaj tego pytania. Odpowiedź brzmi: tak, jest to już w cenie. Myślisz, że Amazon pobije kolejne wyniki? Jest już w cenie. Pracujesz w drive thru dla Mickey D's i dowiedziałeś się, że hamburgery są zrobione z ludzkiego mięsa? Jest to już w cenie. Myślisz, że insiderzy już o tym nie wiedzą? Rynek jest wszechmocną, wszechogarniającą istotą, która zna bardzo wewnętrzne funkcjonowanie twojej