Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z samsungiem s23, który ma jakieś 6 miesięcy aktualnie. Od dwóch dni nie chce mi ładować i wyskakuje informacja, że wykryto wilgotność lub ciało obce. Zrobiłem aktualizacje, którą faktycznie przeoczyłem, reset, wyłączyłem na całą noc, czyszczenie pamięci USB.
Telefon nie był zalany, ale korzystałem jak były opady śniegu.
Do serwisu znowu nie chce oddać bo stracę dane, które teraz nie mam jak zgrać.
Aktualnie ładuje bezprzewodowo.
Jakie sugestie co robić dalej i czy w ogóle miał ktoś podobny problem?

#samsung #android #s23 #s22 #telefony #elektronika #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@luki201: wez rwcznik papierowy, złóż na dwa tak aby mieć "ostry róg" włóż po obu stronach do gniazda wycierając wilgoci. Odłóż telefon w ciepłe miejsce. Jak wilgoci odparuje wszystko wróci do normy.

Obczaj złącze magnetyczne, jeden koniec będziesz miał ciągle w gnieździe, które nie będzie się brudzić. I takie materialowe naklejki na kratkę od mikrofonu i głośniczków.
  • Odpowiedz
@luki201:

Wyłączyłeś telefon na dłużej? Może na wyłączonym kilkanaście razy wyłączonym i włożyć wtyczke? Może delikatnie czymś miękkim nasączonym w alkoholu igla przeczyścić w srodku na wyłączonym telefonie?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cotozazycie jak wkładałem do folii to na całą noc wyłączony. Po tym już telefon ładował i myślałem, że jest ok. Później rano wstaję i już wyskakuje ta sama Informacja. Dzisiaj w nocy to samo spróbowałem zrobić i komunikat od razu się pojawia..
  • Odpowiedz
@luki201:

To działa na zasadzie pomiaru rezystancji pomiedzy stykami złącza. Jeśli jest zbyt niska to znaczy, że dwa styki są ze sobą "polaczone" kropla albo zabrudzone słonym osadem. Ja bym się starał to wyczyścić delikatnie alkoholem.

U mnie też dwukrotnie na galaxy a52s pojawił się ten symbol kropelki ale wylaczylem, wyczyscilem tak jak pisze i po włączeniu już nie było tego ostrzeżenia.
  • Odpowiedz