Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochodyelektryczne muszę wziąć w obronę auta elektryczne bo dobrze, że klimat się ociepla, to będzie mniej takich zim, co zniechęca do elektryków, i będą mogły powstrzymać ocieplenie.Tak samo jak z Ursusa spuszczam wodę na mrozy, tak samo poradzę sobie z ogrzaniem elektryka czy wożeniem agregatu na benzynę, żeby go podładować na te 1% dni w roku, gdzie nie daje rady.
Powiem więcej - spaliniaki już lepsze nie będą, istnieją od setki lat i już się tam nic nie zmieni, najwyżej komputerek dołożą co rozkręci odpali za mnie i pokieruje tak spalaniem by straty były jak najmniejsze i większą produkcję rozkręca tak że to będzie tansze. Dlatego spaliniki nigdy nie będą szybsze od elektrycznych, bo już się tam nic nie wyżyłuje.
Spalanie martwych dinozaurów wałem korbowym jest tak pokraczną technologią, że #!$%@? w końcu układ napędowy złożony z tysięcy ruchomym części poruszanych wybuchami to jest bardzo bezawaryjna technologia.
Takie zegarki mechaniczne co potrzebowały tysiąca części, żeby powiedzieć, która godzina i to jeszcze nie trzymały czasu dobrze.Spaliniaki też nie od razu dostały katalizator. Dopiero zrozumiano problem i wdrożono rozwiązania.
Równie dobrze można mówić, że spaliniaki do dupy, bo na swojej drodze miały drogę usianą problemami.
Wy to byście chcieli od razu wszystko idealne. Za każdym razem jak tankujesz i wsadzasz lufę pistoletu do baku to jest tak jakbyś wsadzał penisa Araba/Putina do ust i robił mu laskę.Popatrz na Abudabi, no właśnie z Twojej kasy sobie Arab pobudował.
No wracaj do spaliniaka, grzecznie, tylko nie zapomnij obciągać regularnie szejkom. Właściciel elektryka płacze jak mu na mrozach auto nie odpala.
Właściciel spaliniaka płacze za każdym razem jak zajeżdża na stację zatankować.
Wszyscy płaczemy, tylko z innych powodów. #rosja jest stacją paliwową Europy,
ale przynajmniej mi na mrozie odpala samochód! Nie to co elektryk z własnego prądu... Co prawda moim samochodem będzie spaliniak, ale rozumiem jakim kosztem, i nie zamierzam #!$%@? bronić #niepopularnaopinia #samochody #globalneocieplenie #rzadkiepepe #pepeart
KingaM - #motoryzacja #samochodyelektryczne muszę wziąć w obronę auta elektryczne bo ...

źródło: którędy do karakana

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingaM powodzenia z takimi samochodami na Alasce czy jakiś zimniejszych regionach. Tam nie wybierasz silnika ze względu na używane paliwo. Tam się wybiera markę i model samochodu, który działa bardzo dobrze w takich warunkach. No, albo chociażby działa.
  • Odpowiedz
muszę wziąć w obronę auta elektryczne bo dobrze, że klimat się ociepla, to będzie mniej takich zim, co zniechęca do elektryków


@KingaM: ocieplenie klimatu nie oznacza, że wszędzie będzie mniej mroźnych zim. Ocieplenie klimatu oznacza, że klimat ŚREDNIO się ociepla i u nas faktycznie powoduje to cieplejsze zimy, ale może też powodować nagłe załamania pogody, w tym silne mrozy. Na pogodę ma wpływ bardzo wiele złożonych procesów, których my jeszcze
  • Odpowiedz
spaliniaki już lepsze nie będą, istnieją od setki lat i już się tam nic nie zmieni


@KingaM: elektryki raczej też nie. Pewnie coś się poprawi jeszcze w bateriach, ale rewolucji bym się nie spodziewał.

No i poza samym pojazdem problemem nadal pozostaje paliwo do niego. Odkąd w końcówce listopada założyłem sobie instalację fotowoltaiczną to na ten aspekt patrzę dużo bardziej sceptycznie.
  • Odpowiedz
problemem nadal pozostaje paliwo do niego


@majk_emigrant: To ciekawe spostrzeżenie, ale trochę dziwne zważywszy na to ze ropymozna robić prąd calkiem latwo i bez dużych strat, ale z prądu nie Sasie zrobić ropy.
Czyli dopóki będziesz mial dostęp do paliw kopalnych elektryk i spaliniek będzie spełniał swoje zadanie. Ale jak paliwa kopalne będzie problemem to elektryka zawsze możesz naładować, chociażby kręcąc korba...

ocieplenie klimatu nie oznacza, że wszędzie będzie mniej
  • Odpowiedz
@JayCube: przy całym wysiłku jaki UE wkłada w porzucenie paliw kopalnych jakoś nie widać adekwatnego wysiłku w zapewnieniu alternatywnych źródeł energii. Ma wrażenie, że robimy tą całą transformację od dupy strony.
  • Odpowiedz
jakoś nie widać adekwatnego wysiłku w zapewnieniu alternatywnych źródeł energii.


@majk_emigrant: Ale to jus całkiem inny temat. Zreszta plan był prosty, budujemy wiatraki i panele i bilansujmy siec za pomocą szybkich elektrowni gazowych zasilany w miarę tanim rosyjskim gazem.
Niestety ruskie z umowy się nie wywiązały, a amerykanie chcą tez zarobić na gazie i europa została z tylu
  • Odpowiedz
@JayCube: czyli plan na zasilanie - kluczowe przedsięwzięcie - się sypnął. Przemysł dogorywa, huty stoją z powodu horrendalnych cen za energię. Kolejnych inwestycji w energetyce praktycznie nie ma, a my dalej brniemy w elektromobilność. Wydaje mi się, że pesymizm jest tutaj usprawiedliwiony.
  • Odpowiedz
@majk_emigrant: Moim zdaniem znakomicie radzi sobie UK i Francja. Francja idzie dodatkowo mocno w atom, ale oba kraje idą mocno w OZE i magazyny energii. Wydaje mi się, że Francja mniej, bo liczy na bazę z atomu, ale co chwilę słyszę o nowym, największym w Europie magazynie energii, który oddano do użytku. We Francji wszystkie parkingi mają zostać pokryte panelami fotowoltaicznymi.
Już kilka razy pisałem o Octopus Energy, które ma
  • Odpowiedz
@KingaM: popieram a dodam do tego jeden argument za elektrycznymi autami.
Nie chcę, nienawidzę, tracić czasu na jeżdżenie na stację aby zatankować samochód.
Tak, chciałbym po prostu zostawić auto pod domem, albo w miejscu docelowym gdzie zalatwiam sprawy i ono w tym czasie się ładowało, choćby ten 1%.
Skoro muszę płacić wielkiej korporacji za doładowanie auta źródłem energii to przynajmniej nie chce odwiedzać w tym celu specjalnej placówki jak stacja
  • Odpowiedz
@Yelonek:

Wydaje mi się, że Francja mniej, bo liczy na bazę z atomu, ale co chwilę słyszę o nowym, największym w Europie magazynie energii, który oddano do użytku


We Francji bardziej hydro i zbiorniki szczytowo pompowe. W tej chwili najlepsze do bilansowania OZE. Mieć warunki do tego jak np Skandynawia to wygrana.
Atom idzie praktycznie stałą mocą a wszystkie szczyty załatwiają wodnymi
PiotrFr - @Yelonek: 
 Wydaje mi się, że Francja mniej, bo liczy na bazę z atomu, ale ...

źródło: IMG_20240118_210220

Pobierz
  • Odpowiedz