Wpis z mikrobloga

Kiedyś próbowałem znaleźć jakieś sensowne statystyki, i takich nie znalazłem.
A nawet jak znalazłem np. to co na obrazku - to przecież wiadomo jak wygląda w stanach przeciętny właściciel pitbulla, i nawet nie ma sensu zaczynać dyskusji że wychowanie psa nie ma znaczenia.

Np często pojawia się Dog argentyński w zestawieniach jako najbardziej skłonny do agresji, ale jego populacja jest raczej znikoma.
Dlatego też uważam że jednak 'bull' to najtrudniejsze a przez
Bogactwoczescglowna - Kiedyś próbowałem znaleźć jakieś sensowne statystyki, i takich ...

źródło: obraz_2024-01-18_100511303

Pobierz
@Rasteris: zgadzam się bo tbh to tylko raz widziałam dobrze wychowanego pitbulla. Sąsiad parę domów obok ma, ten pies może i wygląda strasznie ale zalizałby na śmierć kogoś. Żebra o głaskanie, jak dostanie o co żebra to ma zoomies i żebra dalej. Jak nie pogłaskasz to się kładzie i patrzy tymi wielkimi oczami bo może jednak cię przekona. No pitbull z duszą goldena trochę. Ale jak mówiłam - JEDYNY taki przez
@imargam_2137: #!$%@?ąc od zmian psychicznych w Pitbullach które faktycznie występują i krzywią im psychikę do poziomu w którym to ekstremalnie trudne w wychowaniu psy. Nie ma w tym żadnej sztuczki, gdyby z ludzi wybierać tylko najbrutalniejsze jednostki i krzyżować je przez pokolenia na zasadzie "kto jest bardziej okrutny w jakijś walkach więziennych" to po kilku pokoleniach efekt byłby ten sam bo cechą przystosowawczą do takich warunków jest właśnie hiperagresja i nieobliczalność.
Prawda jest taka, że pitbulle są po prostu bardziej niebezpieczne gdy już zaatakują. Są na dodatek często wychowywane w agresji. Najwięcej pogryzien jest przez male psy, ale nikt tego nie glosi. Labradory i goldeny mają w sobie agresję, jak każdy pies. A że ludzie się na nich nie znają, jest ich najwięcej dlatego też jest najwięcej pogryzien. To zwykle wina ludzi - właścicieli i samych pogryzionych.