Wpis z mikrobloga

Jak mam kupione bilety na samolot to wtedy oni wysyłają kartę pokładową 24h przed wylotem na adres e-mail przypisany do konta? Czy może trzeba na lotnisku się po to zgłosić? Jestem zielony w temacie, będę leciał liniami wizzair i ryanair
#podroze
  • 7
@rocky_b 24h przed odlotem otwierana jest darmowa internetowa odprawa na której musisz wpisać dane dokumentu z którego lecisz (ale nie jest to zasada) musisz przekląć 15 stron z opcją dodatkowej dopłaty do jakiś #!$%@? i później możesz pobrać kartę pokładową. Jeśli robisz odprawę na lotnisku to koszt tego to jakieś 30 euro
@wap_eeL a ta karta pokładowa typowo do pobrania na dysk czy może przychodzi na e-mail? Bo do tego adresu e-mail do którego mam przypisane konta zapomnialem hasła i nie da się przypomnieć xd
@rocky_b: do pobrania od razu na stronie rezerwacyjnej przewoźnika lub w aplikacji. Musisz się odprawić odpowiednio wcześnie, bo na 2 lub 3 godziny (zależnie od przewoźnika) przed odlotem zamykają możliwość odprawy. Odprawa może polegać na wpisaniu danych osobowych lub już nic nie będzie trzeba podawać (Wizz w Schengen raczej nie wymaga).