Wpis z mikrobloga

Cześć. Może dla Was proste pytanie. Mam możliwość zakupu Zgemma H7S za 350 zł. Nie wiem jakie było przeznaczenie tego dekodera wcześniej (legalne czy mniej), to pytanie:
przedłużam umowę z c+ i zamiast dekodera chciałbym od c+ Moduł CAM 4K, zakładając, że aktualny właściciel Zgemma H7S kombinował z dekoderem to czy mogę mieć problem z używaniem w/w moduły i legalnie opłaconych kanałów? Czy taki dekoder będzie wymagał ponownego wgrania oprogramowania czy nie powinno mieć to większego znaczenia?

#zgemma #cccam #tv #iptv #oscam
  • 5
@zaplon1 Wszytko zależy od tego, co poprzedni właściciel robił w oprogramowaniu. Ale raczej celowo tego nie wyłączył.

Jednak kupując taki sprzęt moim zdaniem warto najpierw się z nim nieco zapoznać. Począwszy od nauki podstaw Linuxa, po to, czy zwyczajnie nam "podpasuje" (szczególnie jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z Enigma2). A ewentualnie dopiero później inwestować w inne rzeczy z nim związane (np. w moduł i umowę na 2 lata).
@zaplon1: nic nie zależy od tego co własciciel z nim robił, jeśli nie ma fizycznie uszkodzonego modułu, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby działał, ale tak czy siak, system sobie sam na nowo instalujesz a nie po kimś używasz, bo nie wiesz co tam mógł zostawić za niespodziankę
  • 0
Dzięki za pomoc - od momentu jak straciłem kartę kameleona, obsługa dekoderów od c+ to dla mnie trauma. Czytałem, że H7S jest przyjemnym sprzętem w obsłudze. Z tego co się zorientowałem w C+ to jest dwutygodniowa furtka na zwrot modułu, gdyby wystąpiły problemy. Jeszcze raz dzięki za pomoc.