Wpis z mikrobloga

Przesada, to co je druga osoba ma zaden lub znikomy wplyw na reszte wspolokatorow. Instant red flag zeby sie tam nie wprowadzac


@ch1nczyk: kiedyś mieszkałam z weganką i robiła awantury, że używamy tego samego noża do kurczaka co ona do warzyw (wszystkie naczynia były wspólne). Tak że jak dla mnie lepiej wiedzieć, że współlokator może być jakiś niepoważny xD
@walokid: zasadne. Skoro już tam mieszkają, mają prawo szukać sobie osób pod swoje preferencje, takich z którymi będą mieć coś wspólnego. Mają też prawo oczekiwać, że na przykład nie zastaną surowego mięsa na obiad we wspólnej lodówce albo że wędliny nie będą krojone tymi samymi nożami co warzywa (tak, wiem, że przybory kuchenne się myje). Ogólnie wymóg uzasadniony zarówno upodobaniami jak i względami praktycznymi.
@walokid: jeżeli ktoś szuka współlokatora o podobnych zasadach to nie widzę w tym nic złego. Ktoś może nie jeść mięsa z powodów światopoglądowych to po co mu współlokator co je je? Może mu też przeszkadzać chociażby zapach. Jeśli ma takie wymagania, to ma takie wymagania i tyle. Co innego gdyby ta osoba się tam wprowadziła i zaczęła wprowadzać swoje porządki, to niech spada
  • 2
ta granica przebiega przed wspólnym zamieszkaniem :) więc tutaj nie jest przekroczona


@otto13: no nie zgodzę się. Idąc tym tokiem rozumowania to mogę zabronić współlokatorce używania kremu na świąd pochwy marki X i nakazać używać krem marki Y? #!$%@? trochę
@walokid: Nie widzę w tym nic złego, że ktoś nie chce za każdym razem zaglądając do lodówki widzieć mięso. Przecież nie chodzi po sklepach zakazując komuś tego kupować, po prostu nie chce tego u siebie w kuchni.
@walokid Są osobne grupy dla wege ludzi szukających pokoju, bo często mają jakieś zwierzęta i wśród wege ludzi jest łatwiej o akceptację tego faktu. Poza tym chcą mieszkać z osobami o podobnych poglądach (czyt. brak mięsa na chacie). To o jodze to za to kompletna przeginka. Niech sobie ćwiczy jak chce, to chyba nikomu nie przeszkadza, ale czemu ktoś też ma medytować itp? I skąd ten limit wieku 33? |