Wpis z mikrobloga

Wszyscy straszą, że na #jdg na #b2b będzie niska #emerytura, ale nie podają konkretnych liczb. Chciałem więc sobie przeliczyć, ile faktycznie mi wychodzi.

Zalogowałem się do #zus, tam w informacji rocznej jest zakładka "Hipotetyczna emerytura" i tam pokazuje mi 1100 zł, tylko jest informacja, że "składki wpływają średnio w tej samej wysokości co do tej pory", a dane są za rok 2022, gdzie na preferencyjnym ZUS moje składki były niemal zerowe, czyli to wyliczenie nic mi nie powie.

Wszedłem więc na kalkulator ZUS. Problem w tym, że on oblicza dla UoP, nie B2B. W każdym razie podałem dane, jedyny problem jest z polem "Miesięczne obecne wynagrodzenie brutto". Jeśli wstawię tu minimalne wynagrodzenie 4300 (bo czytałem, że na JDG składki są właśnie od minimalnych podstaw, no i wg innego kalkulatora faktycznie składka emerytalna na minimalnej jest mniej więcej taka, jaką płacę), to pokazuje mi emeryturę 4250 zł i to jest chyba najbliżej prawdy.

Ale jak wziąłem wzór, czyli suma wszystkich składek (dotychczasowych oraz szacowanych do dnia emerytury) podzielona przez przewidywaną liczbę miesięcy dalszego życia, to wychodzi mi 1800 zł.

To jak to w końcu jest na JDG? Której liczbie najbardziej mam wierzyć?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Woo-Cash1900:

Której liczbie najbardziej mam wierzyć?


Żadnej. Dostaniesz to co w danym czasie będzie najniższą, możliwą emeryturą uchwaloną przez ówczesny sejm. Tyle, żeby nie zdechnąć.

Jeżeli zarobiłeś więcej, to cię okradną, jeżeli mniej, to dostaniesz niezbędne minimum. Do czasu aż będziemy dostawać pożyczki od Jowisza. Potem zdychasz.
  • Odpowiedz