Wpis z mikrobloga

#nobodykiers ale co mi tam.

Za dzieciaka (czasy końca gimnazjum i początku tech.) grało się w #tibia i coś o niej ode mnie ( @Liquid_Snake pozdrawia dobre gry).

Swego czasu będąc mega noobem wybraliśmy się z qmplami na questa by odblokować wyspy z liberty bay (nie pamiętam ich nazw), miałem na sobie 3-4 hydry i mało się nie zesrałem, stałem w miejscu jak kołek zamiast dobrze się ustawić i odciągnąć hydry od shooterów.

W sumie nic specjalnego, ale ten moment gdy widziało się śmierć w oczach... jezu, śmierć w tibi to był kryzys, to odrabianie levelów, skilli, eq, #!$%@? to było 2-3 dni grania żeby odbić się dna. #!$%@? jak z twojej winy, ale przeważnie ludzie padali bo był jakiś ddos na serwery, albo neta #!$%@?ło. Człowiek miał w tych momentach nieziemską #!$%@?ę.

Tak czy siak dla mnie pierwsze i ostatnie mmo w jakie grałem. Parę innych próbowałem, ale jakoś nic nie mogło równać się do tibi, spytacie dlaczego? Czy mnie #!$%@?ło? Może tak, ale w tibi ten nieograniczony poziom (mogłeś lvlować non stop), rywalizacja o eq, addony i inne pierdoły sprawiały ogromną frajdę. W zasadzie gdyby grafika była bardziej płynna (np na windowsie gra dość klatkowała, dlatego dla tibi zainstalowałem linuxa xD), a twórcy bardziej słuchali opinii społeczności pewnie dalej miałbym przyjemność od czasu do czasu pykać w to mmo. Tak czy siak skończyłem jakoś ze 180-190 lvlem co na tamte czasy było całkiem nieźle.

Bonus filmik z omawianej akcji.

#gry
  • 58
@chori: OTSa postawic bardzo prosto, ktorys mirek nawet ostatnio wrzucal jak mapy swoje robil, a przerobic jeszcze latwiej. Ja tam kiedys nawet cos porobilem i hostowalem server dla znajomych takze bylbym w stanie sobie to w miare szybko przypomniec. No chyba ze znajdzie sie jakis chetny co ma wszystko obcykane .

Ja tam najlepiej wspominam 7.4, ale to bylby juz harcore :p
@Vegan: Tibia pod względem grywalności i mechanizmu gry jest jednym z najlepszych MMORPG. Mnie takie gry nie wciągają, więc wysokich leveli nie nabijam, ale pierwszy raz zetknąłem się z nią w podstawówce, teraz mam 22 lata, a gra się dalej rozwija i to o czymś świadczy. W moim przypadku zawsze wyglądało to tak, że pograłem kilka miesięcy, nudziło mi się, potem wracałem i po nowych update'ach postanawiałem zacząć od nowa, żeby
@Vegan: jakie to były lata gdy w to grałeś? Pamiętam że w czasie gdy ludzie grali w tibie to działał już Linegae 2. Nigdy nie mogłem zrozumieć fenomenu tibii gdy obok stał L2 który był arcydziełem w dziedzinie mmo :)
@invit: L2 na pewno był bo też o nim słyszałem, tylko, że komu się chciało migrować na nowe mmo (płatne chyba?), gdy miał w tibi kumpli i ta gra sprawiała frajdę?
@Elec: Ja już tam nie gram, moge Ci go spowrotem oddać. Gram teraz na normalnym serwerze(morgana), jak coś zapraszam. Mogę dać jakiś hajs na początek i pomagać. Pacc na 30 dni kosztuje około 33zł, a 100k jest za 2,29zł.
@Daalecki: Byłoby miło, daj na prywatną wiadomość. Ja na Securze mam 50 druida, jeśli miałbym wracać na rl tibię to tylko tam. Postać z 2006 roku ;)

@niepoprawny_marzyciel: Nie dzisiaj. Dzisiaj też już są gry wymagające skilla. Popatrz na non-target mmo.
@Dziki_wieprz: W poniedziałek miałem 48 lvl(teraz mam 63), expilem codziennie po około 2h, a w piątek i sobote w ogóle nie grałem bo nocki w pracy. Muszę sie przyzwyczaić do grania bez bota(otsy) i ogarnąc expy. Zatrzymałem się na tibii 8.6.