Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek no właśnie o to mi chodziło. I to byłoby mega zakonczenie dla jej postaci, które z jednej strony pozwoliło by jej odejść jako czysta a z drugiej też zamknęła ten wątek z papieżem i tego ruska amerykańskiego #!$%@?
@revoolution ? Nie potrafię zrozumieć jak komuś może się Expanse podobać. Ze trzy razy próbowałem do tego podejść i nie mogę. Raz że budżet tam to jakieś grosze, a oni nasrali tych wątków. Jak nie jakieś mutanty, to obcy, zaraz wojna jakichś frakcji i aktorstwo na poziomie "Dlaczego ja".

Już 100 razy lepszy od tego był #battlestargalactica
@Mega_Smieszek:

Musisz generalnie przejść przez pierwszy sezon. Potem jest dużo lepiej.

Raz że budżet tam to jakieś grosze


Po pierwszym sezonie czuć większy pieniądz.

a oni nasrali tych wątków. Jak nie jakieś mutanty, to obcy, zaraz wojna jakichś frakcji


Typowy problem serialów na podstawie książki która ma do wykorzystania 100 stron aby pokazać istniejącym, rozbudowany świat, tutaj trzeba przekazać najważniejsze informacje w paru 45 minutowych odcinkach. Ponownie po tym jak człowiek
@Mega_Smieszek: bsg to akurat najlepszy serial. expanse jest kopią książek, i to jota w jotę.
jedynie w okolicach 6 sezonu/tomu wywali z obsady pewnego gościa i delikatna rozbieżność powstała nie wpływająca na fabułę.

Mi expanse też nie podchodziło. bo dla mnie to nie było sf. tylko zwykły policyjny serial gdzie ktoś umarł i detektyw próbuje rozwiązać zagadkę, w tle jakieś polityczne zawirowania. więc stosując tzw brzytwę lema Nie ważne czy akcja
@Mega_Smieszek: obejrzałem kilka odcinków FAM i mnie odpycha ta narracja chłopy złe kobiety dobre, powiedzcie mi czy po prostu jestem debilem czy chociaż po części mnie rozumiecie

od The Expanse też się odbiłem w pierwszym sezonie ale jak mówicie że później się rozkręca to może spróbuję
@wyjek Im dalej w las tym z tym gorzej, aczkolwiek ostatni sezon praktycznie wyzbył się tego lewackiego toku myślenia. Nawet lgbt nie ma - tylko jest wzmianka.

Ja nauczyłem się to oglądać w ten sposób, że wątki wątkami - mnie bardziej obchodzi latania po planetach, jak to robią, jakie mają problemy i jak je rozwiązują.

No i czasami babom też się tam dostaje po dupie ;)