Wpis z mikrobloga

@AdamMechanik: Ludzie nie mieli problemu z kredytami na zmiennej dopóki nie urosły lekko stopy, więc nie gadaj mi tu, że jakkolwiek istotna liczba osób była świadoma tego co podpisuje. Kredyty na stałą na 5, 7 lub 10 lat były wtedy dostępne, więc nie gadaj tu, że nie było alternatywy, a na stałą na 30 lat nie ma u nas warunków. Nasz kraj w tym ustroju jaki jest ma ledwo 30-kilka lat.
@Tiab: i co mi te zdjęcia mówią? To, że po tych 5 latach zamiast 2% bank zaproponuje ci 10% na następne 5 lat lub 9% na następne 25 na zmiennej?
I tak finalnie cię wydymają ale lawirowanie między stałymi a zmiennymi to ruletka. Ci co brali stałą w 2012 czy 13 pluli sobie w brodę bo spadało a ci co brali na zmienną w 2019 czy 20 jęczą teraz a bank
cała odpowiedzialność jest przerzucana na ludzi a ci chcą po prostu żyć

niech i będzie 7% ale na stałym procencie na 30l i wtedy masz stabilizację, wiesz ile musisz zarobić itp. a u nas jak w chlewie, jednego roku płacisz 1500zł a drugiego 4000.


a kto ma na siebie wziac ta odpowiedzialnosc? moze Ty?.... pozycz mi na 30 lat majatek swojego zycia, a ja Ci oddam - na 7%... a jak po
a kto ma na siebie wziac ta odpowiedzialnosc?


@del855: Bank ma wziąć odpowiedzialność. W USA masz kredyty ze stałą ratą przez cały okres kredytowania czyli masz stałą ratę przez 30 lat. Na dodatek nie odpowiadasz całym majątkiem przed bankiem (tak jak w polsce) i jeśli znudzi ci się mieszkanie w domu który wziąłeś na kredyt zostawiasz dom bankowi i sayo nara niech bank sobie robi z tym co chce (oczywiście jak
zeszyt-w-kratke - >a kto ma na siebie wziac ta odpowiedzialnosc?

@del855: Bank ma wz...

źródło: 0d2ba7ef7d7a74a48fc2d04f17bd1a3347771533fffeb251360c934a96b08c63_1

Pobierz
jakoś w europie tak to funkcjonuje i banki jakoś dają radę


czyli konkretnie Ty - to nie jestes takim doskonalym interesem zainteresowany?

A nie wpadles na to, ze tam system jest po porstu o kilak poziomow stabilniejszy, ze inaczej funkcjionuja depozyty, ze istnieja listy zastawne - no czlowieku, pomysl chwile. Zeby dac kredyt na 30 lat na stale oprocentoanie (a to jest rzadkosc, te stale to sa raczej na 5-10-15 lat) to
Bank ma wziąć odpowiedzialność. W USA masz kredyty ze stałą ratą przez cały okres kredytowania czyli masz stałą ratę przez 30 lat. Na dodatek nie odpowiadasz całym majątkiem przed bankiem (tak jak w polsce) i jeśli znudzi ci się mieszkanie w domu który wziąłeś na kredyt zostawiasz dom bankowi i sayo nara niech bank sobie robi z tym co chce (oczywiście jak tak zrobisz to bank ci już żadnego kredytu nie da).
a kto ma na siebie wziac ta odpowiedzialnosc? moze Ty?.... pozycz mi na 30 lat majatek swojego zycia


@del855: ale banki nie posiadają pożyczanych pieniędzy. One je tworzą w excelu i kasują, jak spłacisz. Rezerwy muszą mieć jakoś poniżej 10%.
Chętnie pożyczę Ci 500 tys, tylko drukarkę odpalę. Fajnie tak zgarniać odsetki od wymyślonego pieniądza, prawda?

banki to mafia, system jest antyludzki