Wpis z mikrobloga

Samiec lvl 28, od 3 lat pracuję w korpo jako customer service z francuskim. Praca chillowa, bo 100% zdalnie, jakby zebrać wszystko do kupy, to może 3-4h pracy dziennie. Aktualnie 7,2k na rękę, daleko od zarobków, które by mnie satysfakcjonowały w tym wieku.

Chciałbym wykorzystać ten rok i przebranżowić na coś z zarobkami >12k na łapę w nabliższych, powiedzmy 2-3 latach. I tutaj się zastanawiam czy iść w IT, a może bardziej SAPA, w którym mam jakieś doświadczenie w pracy i automatyzacji poprzez VBA. A może iść na coś swojego i nie ograniczać siebie przeskakiwaniem od juniorskich stanowisk tylko wyuczyć się jakiegoś porządnego skilla, który nie będzie ograniczał zarobków od początku, pracując dla Hansa?


#praca #pracait #kariera #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Wegrzynski: Salesforce i SAP jako narzędzia do pracy. Dodatkowo robiłem automatyzację Excela w postaci kodów VBA, tak że sterował sapem i masowo robił jakieś czynności. Stricte z IT to mało tak naprawdę
  • Odpowiedz
@Vela102: Z historii które znam to głównie na bazie rekrutacji wewnątrz korpo (do przyuczenia) lub rekrutacja zewnętrzna aplikując na pozycje typu junior, mid mając jakąś tam styczność z SAP.
  • Odpowiedz
Dodatkowo robiłem automatyzację Excela w postaci kodów VBA, tak że sterował sapem i masowo robił jakieś czynności. Stricte z IT to mało tak naprawdę


@Vela102: Tak naprawdę to jest więcej niż spora część ludzi wie i/lub umie z tych co próbują "wejść do IT" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc źle nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podstawowe pytanie - pociąga Cię programowanie? Próbowałeś
  • Odpowiedz
  • 0
@Wegrzynski: w wolnym czasie nie programowałem, tylko w ramach pracy. Nie powiem, że mnie jakoś specjalnie pociąga, ale tez nie czuje do tego urazy. Jak pisałem swoje kody, to czułem satysfakcję gdy udało mi się robić research i rozwiązywać poszczególne problemy, ulepszać kod. Na pewno obecna praca nie jest dla mnie niczym ciekawa, a z dwojga złego wolalbym klepać i zarabiać 2x tyle ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Tak naprawdę to jest więcej niż spora część ludzi wie i/lub umie z tych co próbują "wejść do IT" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc źle nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wegrzynski: jaja sobie robisz. Nagrywaja ekran sapa, wyklikuja co chca i potem skrypt wywala, przeklejasz do vba i dodajesz petle, zeby wykonywal to w petli dla nr vendora/customera/materialu zapisujesz i podpinasz pod
  • Odpowiedz