Wpis z mikrobloga

Wykopki! W szafce kuchennej rozwalił mi się jeden z zawiasów. W zasadzie to wyrwał się z kawałkiem 'ścianki' tej szafki no i to jest chyba tzw. sklejka. Zastanawiam się jak to można teraz poskładać do kupy. Dłuższa śrubka odpada. Czy istnieje jakiś preparat/klej/tworzywo którym w łatwy sposób można będzie uzupełnić tę dziurę tak żeby potem móc ponownie przykręcić do tego zawias?
#pytanie #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #remont
  • 10
  • Odpowiedz
@asiaczk: słabo raczej. Trzebaby było ten zawias wykręcić i zamontować trochę wyżej, lub niżej, a tam gdzie dziura się zrobiła po prostu skleić jakimś vikolem to, co Ci odpadło, żeby jakoś wyglądało.
  • Odpowiedz
@asiaczk: jw, blaszka naprawcza zawiasu. Chyba że to jest mała dziura, to możesz zastosować stary patent: powciskać zapałki i zalać klejem do drewna. Po zaschnięciu ściąć nadmiar. I w tak przygotowaną powierzchnię bez problemu wkręcisz nowy wkręt.
  • Odpowiedz
  • 1
@macan: Właśnie to jest szafka narożna, której się prawie wcale nie używa więc nawet nie widać tego ubytku póki się tam głowy nie wsadzi, a front jest z drewna więc chyba więcej zabawy z nowymi dziurami pod zawias, ale rozwiązanie od @ChempyTuj wydaje się proste i nie wpadłam na to. Skorzystam i dziękuje bardzo :)
  • Odpowiedz
Czy istnieje jakiś preparat/klej/tworzywo którym w łatwy sposób można będzie uzupełnić tę dziurę tak żeby potem móc ponownie przykręcić do tego zawias?


@asiaczk: kup "zestaw naprawczy zawiasu meblowego", to najprostsza droga. Zapewne nie jest to sklejka, tylko laminowana płyta wiórowa, jeśli wyrwany jest zawias wraz z kawałkiem ścianki, to nie da się tego ponownie wkleić w prosty sposób, trzeba by robić wstawkę, a to nie jest takie proste.
  • Odpowiedz
@asiaczk: Ja zrobiłem tak. Kupiłem klej do drewna, małe drewniane kołki i trochę drewek na trociny.
Oczyściłem dziurę, wbiłem młotkiem przycięte kołki (wczesniej wymiar - głębokośc). Potem wpierdzieliłem wokół tego i w samą dziurę trociny zmieszane z klejem. Wyschło po 1 dniu, potem wkręciłem w to normalnie zawias, ktory przykrył też całe to miejsce.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_P: Tak zamówiłam już takie coś z allegro o czym napisał wcześniej kolega wyżej i wydaje się to bardzo proste i łatwe rozwiązanie :)
  • Odpowiedz