Wpis z mikrobloga

że większość nie zdaje sobie sprawy z problemu i żyje w przekonaniu jak to w Polsce kobiety są bezpieczne i nie ma molestowania


@zapomnialemhaslo: jeżeli kobiety same nie donoszą na policję to jak chcą walczyć z problemem?
+ w badaniach porównawczych z innymi krajami przy tej samej metodologii problem molestowania w Polsce był na ogół w okolicy najniższego
do tego walczenie za nieznajomą żeby dostać po ryju czy opieprz bo są
@Linnior88: ja tak miałam w zimie (so zimowa kurtka, nic seksownego) jak wychodziłam z lektoratu to było po 20 i tak szlam juz z 10 minut do domu. Na jednej z ulic stało 3 nachlanych typów co mówili żebym dala jednemu z nich swój numer. Powiedziałam im ze nie i sobie poszłam a oni mnie śledzili i wyzywali od k***ew i dosłownie mi grozili ze mnie zgwałcą we trojkę- tak prosto
@WielkiNos: no i co mam w takiej sytuacji zrobić?
Nie na mnie spoczywa obowiązek reakcji na tonącego bez oznak, bo po prostu mogę tego nie dostrzec. Jeżeli dostrzegę - ok, ale jeśli myślę że ktoś pływa a nie tonie, no to sorry ale nie zrobię nic.
Tak samo tutaj, szansa że zobaczę coś co jasno pokaże mi że jest to niechciane molestowanie i niereagującą kobietę jest minimalna zwłaszcza że staram się
@krystal_Tri_tapik

@buchowo: nie sądzę, żeby problem był marginalny. To jest coś, co się kobietom po prostu przydarza. Nagłe złapanie za pierś, krocze czy pośladki - kontakt jest krótki, niespodziewany, często z jakimś komentarzem lub propozycją. Tyle że mało która z nas robi z tego wpis w sieci.

Zapytałem żonę i jej się to nie zdarzyło, więc albo była za brzydka, albo to nowy problem i jest za stara (
@WielkiNos Piętnaście lat temu dostałem #!$%@? od trzech typów w autobusie jak wracałem że szkoły. Za nic. Nikt nie zareagował, chociaż w autobusie było jeszcze z osiem osób.
Innych #!$%@? nie zliczę, także od chłopaków z tego samego osiedla, którzy po prostu chcieli się odstresować odbijając komuś ryj. Też nikt nie zareagował.
Kilka razy zostałem też skrojony m. in. na ulicy Bodzentynskiej i Sienkiewicza w Kielcach w biały dzień. Też zero reakcji
oczywiście że tak było. Komu się chce takie głupie historie wymyślać.


@G06DbT: może to fejk, ale ogólnie niestety tak bywa i niekoniecznie dlatego, że ktoś jest mniej ubrany niż nieubrany
Ja bym mu zasadziła takiego kopa, że by „dziadzio” nie wstał.


@sameowoce: i to by była napaść, a jeśliby upadł i doszłoby do złamania podstawy czaszki i śmierci to 15 lat odsiadki czeka
Faceci nawet nie wiedzą, że takie rzeczy się dzieją


@WielkiNos: byłem molestowany: ocieranie, macanie, wkładanie rąk między uda, szczucie cycem
tak wygląda życie przeciętnego faceta ¯\(ツ)/¯