Wpis z mikrobloga

zabawne jest to jak rynek odpowiedział na zakaz sprzedaży energetyków poniżej 18, otóż wprowadzono energetyki zero kofeiny ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś to się chyba oranżada nazywało
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Soothsayer: patrząc na nadgorliwość sklepów w tej materii i jak wymagają dowodu przy kupowaniu piwa bezalkoholowego, mimo że nie mają takiego prawa, tylko kierują się jakimiś wytycznymi jakiejś organizacji z dupy, nie zdziwię się, jak będą też wymagać dowodu przy energetyku bezkofeinowym...
  • Odpowiedz
Niektorzy poszli jeszcze dalej. Skoro zakaz jest od 150 to zrobili takie co maja 140 :D


@gorzki99: Ale wcześniej miały czasem ponad 300, to tak, jakby w odpowiedzi na zakaz jazdy na autostradzie szybciej niż 60 na godzinę (zamiast 140) jechać 50 i chwalić się, że się oszukało system xD
  • Odpowiedz
@gorzki99:

A nie dołożyli zamiast kofeiny jakiejś chemii o podobnym działaniu?


Nie ma nic takiego legalnego dopuszczonego na rynek spożywczy co jest podobne w działaniu do kofeiny.
  • Odpowiedz
@Hershel: Przecież red bull ma ponad 300 mg kofeiny na litr - czy coś mylę? Bo w przepisach nie jest o ilosci kofeiny w puszce, ale ile kofeiny na litr miałoby być. Zerknij sobie do sklepu, półlitrowa pusza dzika:
https://wkdzik.pl/napoj-energetyczny-dzik
Zawartość kofeiny w puszce: 200 mg
Innymi słowy to 400 mg na litrze, więc prawie trzy razy więcej niż limit.
  • Odpowiedz
@mietek79:

Ale wcześniej miały czasem ponad 300


Jaki energetyk mial 300? Na ile ml? Bo chyba tylko jakieś litrowe gówno z biedronki.
Z tego co wiem to nie ma mocniejszego energetyka niż Dzik, a on ma 200mg na 500ml
  • Odpowiedz
@Duszqable: Pisałem wyżej. Ograniczenie w przepisach jest 150 mg na litr. Dzik ma 200 mg na pół litra, czyli 400 mg na litr. To ponad 2.5 razy więcej niż dopuszczalny limit.
Większość energetyków, na ile widzę, miały dokładnie w okolicach 300-320 mg na litr.
  • Odpowiedz
@Soothsayer: . Mnie ciekawi od kiedy oni o tym rozmyślali czy od dnia pierwszego pomysłu jakiegoś polityka czy może oni mają przecieki z jeszcze wcześniej. Czy linia produkcyjna rusza jak już jest oficjalnie klepnieta ustawa? Co nie jest proste bo wiadomo jak u nas jest patrz SCT w Krakowie. A to przecież chodzi o miliardy złotych i przeorganizowanie całej pracy w firmie
  • Odpowiedz
@venomik:

Pisałem wyżej. Ograniczenie w przepisach jest 150 mg na litr. Dzik ma 200 mg na pół litra


Pokaz te przepisy, bo nie masz racji, te 200mg na pół litra to była najwyzsza dopuszczalna dawka.
  • Odpowiedz
@Duszqable: Mirku, chyba nie do końca ogarnąłeś o czym jest rozmowa.
Pojawił się przepis, który zakazuje sprzedaży energetyków nieletnim, jeśli jest w nich (w energetykach, nie w nieletnich) więcej niż 150 mg kofeiny na litr. @symetrysta oraz @gorzki99 zareagowali żartobliwą odpowiedzią, że przez to pojawiły się energetyki mające 140 ng kofeiny na litr.
I odpowiedział @mietek79 - że wcześniej dzieci mogły pić energetyki mające ponad 300 (bodaj
  • Odpowiedz